از برادرکشی با سلاح سرد تا اجیر کردن ۲ آدمکش برای قتل همسر

برادرکشی با سلاح سرد، خودکشی متهم پرونده قتل، درگیری مرگبار دو دوست شیشه‌ای، اجیر کردن دو آدمکش برای قتل شوهر و ماجرای گروگان‌گیری سریالی را در بسته خبری حوادث ایمنا بخوانید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سرهنگ محمد فرزبود، فرمانده انتظامی گمیشان، اظهار کرد: به‌دنبال اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره نزاع و درگیری خانوادگی منجر به ضرب و جرح در یکی از روستاهای گمیشان، بلافاصله مأموران انتظامی به محل اعزام شدند.

وی افزود: در بررسی‌های انجام‌شده، مشخص شد به‌دلیل اختلافات خانوادگی و توهم ناشی از مصرف مواد مخدر صنعتی، برادر بزرگ‌تر با سلاح سرد برادر کوچک‌تر خود را به‌شدت مجروح کرده است که به‌دلیل شدت جراحات، جان خود را از دست داد. قاتل دستگیر، آلات قتاله کشف و متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد.

خودکشی متهم پرونده قتل

پس از قتل رئیس مرکز کارشناسان دادگستری خراسان رضوی در مشهد، عوامل امنیتی و انتظامی اقدامات گسترده‌ای را برای شناسایی متهمان انجام دادند. با توجه به حساسیت موضوع و نوع قتل به‌وسیله شلیک اسلحه کلت کمری که در یکی از خیابان‌های مشهد به وقوع پیوسته بود، عوامل انتظامی و امنیتی در نهایت موفق به شناسایی متهمان و افشای محل اختفای آنان شدند.

یکی از متهمان پیش از حضور پلیس اقدام به مصرف مقادیری قرص کرده بود که پس از دستگیری به بیمارستان منتقل شد، اما تلاش پزشکان برای زنده ماندن او نتیجه‌ای نداشت. سه متهم دیگر این پرونده در اختیار مراجع قضایی قرار گرفته و دلیل این اقدام خود را اختلافات شخصی اعلام کرده‌اند.

درگیری مرگبار دو دوست شیشه‌ای

ساعت پنج صبح امروز، هشتم آذر، کشف جسد مرد جوانی در پارک مسگرآباد از سوی یک پاکبان به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش داده شد که با اعلام این خبر، تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با دستور محمدجواد شفیعی، بازپرس ویژه قتل شعبه پنجم دادسرای امور جنایی، راهی محل حادثه شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

تیم جنایی با جسد مرد حدوداً ۳۷ساله‌ای مواجه شدند که از ناحیه پهلو و سینه هدف ضربات چاقو قرار گرفته و به قتل رسیده بود. در ادامه، مشخص شد که عامل این جنایت پس از ارتکاب جرم از مهلکه گریخته است. از سوی دیگر، بررسی‌ها نشان داد مقتول که اعتیاد به شیشه داشته، به‌دلیل اختلافات شخصی توسط دوست خود به قتل رسیده و احتمالاً این درگیری به‌خاطر مواد مخدر رخ داده است.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در نخستین گام، با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات میدانی هویت مرد جنایتکار را شناسایی کردند و پی بردند او هم به شیشه اعتیاد دارد. با دستور بازپرس ویژه قتل شعبه پنجم دادسرای امور جنایی، جسد مقتول برای معاینات دقیق‌تر به پزشکی قانونی منتقل شد و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی برای دستگیری مرد جنایتکار وارد عمل شدند.

زن جوان برای قتل شوهرش، دو آدمکش اجیر کرد

زن جوانی که متهم است با همدستی دو نفر دیگر و با خوراندن قرص به شوهرش او را به قتل رسانده، در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد. رسیدگی به این پرونده از پاییز دو سال قبل با مرگ مشکوک مرد ۴۲ساله‌ای به نام شهرام در خانه‌اش آغاز شد. پس از آن، ماموران به محل فوت شهرام واقع در خیابان پیروزی رفتند و با تحقیقات اولیه مشخص شد که او بر اثر سکته قلبی جان باخته است؛ اما اظهارات ضد و نقیض همسر ۳۸ساله شهرام سبب شد تا جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شود.

کارشناسان پزشکی قانونی نیز پس از انجام معاینات لازم، در گزارشی اعلام کردند متوفی در اثر نارسایی تنفسی ناشی از مصرف مواد مخدر صنعتی فوت کرده است. از آنجایی که شهرام هیچ‌گاه مواد مخدری مصرف نمی‌کرد، پدر و مادرش با حضور در دادسرا با تنظیم شکایتی از عروسشان شکایت کردند.

با این شکایت، زن جوان بازداشت شد و در اعترافاتش اظهار کرد: من نقشی در مرگ همسرم نداشتم. شهرام شب بی‌خوابی به سرش می‌زد و من برای اینکه او راحت‌تر بخوابد، به او قرص‌های آرام‌بخش می‌دادم. پس از اظهارات وی، خانواده همسرش با این تصور که نسبت به عروسشان دچار سوء‌تفاهم شده‌اند، شکایتشان را پس گرفتند و پرونده مختومه شد.

یک سال بعد در حالی که خانواده شهرام با مرگ او به‌صورت طبیعی کنار آمده بودند، دختر نوجوانش راز قتل پدرش را برای عمویش فاش کرد. دختر نوجوان که پس از قهر با مادرش به خانه عمویش رفته بود، در اظهاراتی تکان‌دهنده گفت: پدرم با مرگ طبیعی فوت نکرده و مادرم او را کشته است.

او به پدرم قرص‌هایی خوراند که باعث شد او فوت کند. پدرم با کار کردن مادرم مخالفت می‌کرد و این موضوع سبب شده بود تا مادرم برای اینکه پدرم مزاحم کار کردنش نشود، در غذا و نوشیدنی‌اش قرص‌هایی را حل کند تا پدرم بخوابد و مادرم راحت به کارهایش برسد. وقتی از مادرم درباره کارش توضیح خواستم، او به من گفت نگران نباش این پودر ویتامین است.

پس از اظهارات دختر قربانی، خانواده شهرام دوباره از عروسشان شکایت کردند و او بار دیگر بازداشت شد و به قتل شوهرش اعتراف کرد و گفت: من عاشق کار کردن بودم و پس از مدتی با سختی توانستم مغازه‌ای اجاره کنم و به کار فروش لباس مشغول بودم؛ اما شهرام مدام ساز مخالف می‌زد و می‌گفت که نباید کار کنم. بعضی اوقات او آنقدر عصبی‌ام می‌کرد که می‌خواستم دیگر زنده نباشد؛ به همین خاطر چند بار تصمیم گرفتم او را از سر راهم بردارم.

یک بار با پرداخت ۵۰ میلیون تومان به دو نفر خواستم تا شهرام را تا جایی که امکان دارد کتک بزنند، اما آنها پس از گرفتن پول فرار کردند. مدتی بعد بود که با پسر جوانی به نام خسرو آشنا شدم و او با طرح نقشه‌ای، سیستم ترمز ماشین شهرام را دستکاری کرد تا در یک تصادف بمیرد؛ اما شهرام متوجه خرابی سیستم ترمز شد و آن را درست کرد.

دفعه سوم مرد جوانی به نام بهنام که از مغازه‌ام خرید می‌کرد، وقتی فهمید همسرم مرا آزار می‌دهد، به من چند قرص داد و مدعی شد که وقتی قرص‌ها را به همسرم بدهم او سکته می‌کند و مرگ او طبیعی به نظر می‌رسد. با اعترافات صریح متهم، خسرو و بهنام نیز بازداشت شدند.

با تکمیل تحقیقات و گزارش پلیس برای زن جوان به اتهام قتل عمد، برای بهنام اتهام معاونت در قتل و برای خسرو به اتهام شروع به قتل کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در ابتدای جلسه دادگاه، اولیای دم درخواست قصاص کردند. پس از آن زن جوان به جایگاه رفت و گفت: من چند بار از بهنام قرص گرفته بودم و شهرام هم آنها را خورده بود و هیچ اتفاقی هم برایش نیفتاده بود، اما آخرین بار شهرام خودش قرص‌های بیشتری خورد تا راحت‌تر بخوابد و همین موضوع سبب شد او دچار حمله قلبی شود.

در ادامه، بهنام به جایگاه رفت و گفت: من قصدی در کشتن مقتول نداشتم. من فقط چند قرص آرام‌بخش به این زن دادم، اما خود شهرام دوز قرص‌ها را افزایش داده بود و من نقشی در این ماجرا نداشتم.

پس از آن وکیل متهم دیگر یعنی خسرو که با قید وثیقه آزاد بود، به جایگاه رفت و گفت: موکلم تحت تأثیر حرف‌های این زن قرار گرفته بود و سیستم ترمز خودروی شهرام را دست‌کاری کرد. حالا هم پشیمان است.

پس از اظهارات متهمان و وکلایشان، قضات برای صدور رای وارد شور شدند.

ماجرای گروگان‌گیری سریالی

اواخر آبان امسال، مردی افغانستانی هراسان به اداره پلیس در رباط کریم مراجعه کرد و به ماموران کلانتری گفت: چندی قبل آگهی کار در یک شهرک صنعتی را دیدم و با شماره‌تلفن درج‌شده در آن تماس گرفتم و قرار شد برای مشغول شدن به کار، به محل مدنظر بروم؛ اما افرادی ناشناس که در شهرک صنعتی حضور داشتند، من را به مکان دیگری بردند و چند روز گروگان گرفتند و از خانواده‌ام درخواست پول کردند. چند روزی در کارگاه مدنظر هدف ضرب و جرح قرار گرفتم، اما هنگامی که افراد ناشناس حواسشان نبود، توانستم فرار کنم و موضوع را به پلیس اطلاع دهم.

به‌دنبال اظهارات این مرد جوان، با دستور بازپرس جنایی، رسیدگی به پرونده در دستورکار گروهی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت. تحقیقات میدانی تیم پلیسی حکایت از آن داشت که چند مرد جوان با شگرد کاریابی افراد اهل کشور افغانستان را فریب داده و پس از دعوت به محل قرار، اقدام به گروگان‌گیری کرده‌اند.

از سوی دیگر، بررسی‌ها نشان داد که متهمان با این شگرد، افراد زیادی را گروگان گرفتند و چهار مرد جوان آگهی‌ها را پخش کرده و شماره‌کارت خود را برای دریافت پول در ازای آزادی گروگان‌ها در اختیار خانواده آنها قرار داده‌اند که کارآگاهان با کشف این سرنخ مهم، تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی را آغاز و هویت متهمان را شناسایی کردند.

کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی پس از دریافت این اطلاعات مهم، با دستور بازپرس جنایی، بی‌درنگ راهی مخفیگاه متهمان در دو نقطه مختلف تهران شدند و آنها را با دو عملیات جداگانه دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به مقر پلیس منتقل کردند. متهمان پس از انتقال به اداره یازدهم پلیس آگاهی، در اتاق بازجویی هدف تحقیقات قرار گرفتند و به‌صراحت به جرم گروگان‌گیری مهاجران افغانستانی در ازای دریافت پول با شگرد کاریابی در کارگاه‌های شهرک صنعتی رباط کریم اعتراف کردند.

متهمان اطلاعات هویتی سردسته باند را در اختیار تیم تحقیق قرار دادند و با دستور بازپرس جنایی، متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفتند و تحقیقات برای دستگیری سردسته این باند ادامه دارد.

کد خبر 623362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.