۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۷
زیباکلام ادعایش را پس گرفت

صادق زیباکلام که مدعی کشته شدن ۴۰۰ نفر در جریان وقایع ایران شده بود، صبح دوشنبه، هفتم آذر، با مراجعه به دادسرا به توضیح در این باره پرداخت.

به گزارش ایمنا، به نقل از قوه قضائیه، روز گذشته، صادق زیباکلام طی پیامی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، ضمن انتقاد از حسن روحانی، رئیس‌جمهوری سابق، ادعایی را مطرح کرد که این ادعا بلافاصله با واکنش دستگاه قضایی مواجه شد و زیباکلام به مرجع قضایی فراخوانده شد.

زیباکلام که مدعی کشته شدن ۴۰۰ نفر در جریان وقایع ایران شده بود، صبح امروز با مراجعه به دادسرا به توضیح در این باره پرداخت. از او در دادسرا مدرک و مستند اظهاراتش خواسته شد و او برای تنویر افکار عمومی عنوان کرد که صحبت‌هایش بر پایه آمارهای ضدانقلاب و یک سازمان به اصطلاح حقوق بشری جعلی بوده است.

زیباکلام در پستی در اینستاگرام، ضمن اذعان به نداشتن هیچ منبع و مأخذ موثق درباره صحت و سقم آمار کشته‌شدگان آبان نوشت: لازم می‌دانم درباره رقم کشته‌شدگان، این توضیح را بدهم که بنده هیچ منبع و مأخذ موثقی درباره صحت و سقم آمار کشته‌شدگان ندارم. رقم بیان‌شده در پست دیروز صرفاً بر اساس گزارش سازمان حقوق بشر ایران در نروژ، شنیده‌ها در فضای مجازی و گفته‌های رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور بود. من خودم شخصاً هیچ علم و اطلاع موثقی از آمار کشته‌شدگان ندارم.

ظهر امروز، رئیس قوه قضائیه در جلسه مسئولان عالی قضایی در راستای مبارزه با شایعه‌پراکنی، دروغگویی و حرف بدون سند و مدرک گفت: به مسئولان ذی‌ربط قضایی در سراسر کشور ازجمله دادستان تهران دستور داده‌ام که چنانچه فردی حرف دروغ یا ادعای بدون سندی را منتشر کرد، در کوتاه‌ترین زمان ممکن او را احضار کنید و مستندات ادعایش را از او بخواهید. چنانچه فرد مزبور بدون سند و مدرک این حرف دروغ را نشر داده باشد و سوء‌نیت او نیز احراز شود، اما ابراز تنبّه کند و اعلام دارد که درصدد جبران برمی‌آیم، طبیعتاً مواجهه مقتضی به عمل خواهد آمد. اما چنانچه فرد منتشرکننده دروغ، نه‌تنها مستنداتی ارائه نکرد که حتی سوء‌نیت او نیز محرز گشت و ابراز تنبّه و جبران خطا نیز در رفتار او مشاهده نشد، مشخص است که در راستای اهداف دشمن اقدام می‌کند؛ بنابراین برای او به‌سرعت کیفرخواست صادر خواهد شد و پرونده‌اش به دادگاه ارسال می‌شود.

کد خبر 623049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.