بزرگ‌ترین معامله تاریخ خصوصی‌سازی نهایی شد

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اعلام واریز بخش نقدی بزرگ‌ترین مزایده تاریخ خصوصی‌سازی یعنی بلوک ۱۲ درصدی هلدینگ خلیج فارس، از نهایی شدن این معامله خبر داد.

به گزارش ایمنا و به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، حسین قربان‌زاده اظهار کرد: روز گذشته ۳۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان حصه نقدی بزرگ‌ترین معامله تاریخ خصوصی‌سازی، توسط شرکت خریدار به حساب سپرده‌گذاری مرکزی واریز و بدین ترتیب معامله بلوک ۱۲ درصدی شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس قطعی شد.

وی افزود: فروش این سهام در راستای تکالیف بند الف تبصره ۲ قانون بودجه ۱۴۰۱ است که وظیفه سازمان خصوصی‌سازی است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: همواره این دغدغه مورد توجه است که نباید در فروش سهام شرکت‌های دولتی نگاه درآمدی صرف داشت، به همین دلیل در این مزایده ابتدا اهلیت و صلاحیت متقاضیان شرکت در مزایده یعنی پالایشگاه نفت تهران و شرکت اهداف در کارگروه پایش اهلیت بررسی و مورد تأیید قرار گرفت؛ در ضمن، ملاحظات بازار سرمایه نیز در نظر گرفته شد چنانکه اتفاقاً فروش بلوکی این سهام بیش از سه برابر قیمت تابلو، رونق را به بازار سرمایه برگرداند.

قربانزاده تصریح کرد: این تأمین مالی غیرتورمی تنها محدود به امسال نیست و هر شش ماه یک‌بار تا چهار سال نزدیک به ۱۴ هزار میلیارد تومان از محل اقساط این معامله به حساب خزانه دولت واریز می‌شود.

کد خبر 622661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.