دومین حمله هکری به تل‌آویو در یک روز/ حرکت قطارها و هواپیماها متوقف شد

حمله هکری به زیرساخت‌های رژیم صهیونیستی به نقص غیرعادی در سیستم‌های رایانه مرکزی راه‌آهن رژیم صهیونیستی و همچنین لغو تمامی پروازهای برنامه‌ریزی‌شده منجر شد.

به گزارش ایمنا، منابع خبری تل‌آویو از نقص غیرعادی در سیستم‌های رایانه مرکزی راه‌آهن رژیم صهیونیستی و همچنین لغو تمامی پروازهای برنامه‌ریزی‌شده تا ساعت ۹ صبح فردا خبر دادند.

منابع عبری‌زبان با اعلام حمله هکری به سامانه‌های حمل‌ونقل حتی گفته‌اند که نگرانی بزرگ در این است که حرکت قطارها یا عادی شدن ساعات پروازها تا صبح یکشنبه در تمام اسرائیل امکان‌پذیر نباشد.

روزنامه یدیعوت آحرونوت نیز با تأیید شرایط غیرعادی در مناطق اشغالی تاکید کرده که حملات هکری بار دیگر از شامگاه شنبه ششم مهر از سر گرفته شد.

هنوز مشخص نیست که حملات هکری شامگاه شنبه به سامانه‌های حمل‌ونقل رژیم صهیونیستی از طرف کدام گروهی صورت گرفته است.

پیش از این در صبح شنبه، تارنمای Sceurity Information Newspaper اعلام کرده بود که هکرهای ایرانی موفق شدند دوربین‌های نظارتی یکی از سازمان‌های اطلاعاتی مهم رژیم صهیونیستی را در روز وقوع انفجارها در قدس اشغالی هک، و در ادامه نیز ویدئوی یکی از انفجارها را منتشر کنند.

بنا بر تأیید مقامات رژیم صهیونیستی فیلم‌های منتشرشده موثق و متعلق به این سازمان اطلاعاتی بوده و گروه هکری موسوم به «عصای موسی» پشت پرده این حمله سایبری بوده است. این گروه در بخشی از توییتی که به زبان فارسی منتشر کرده، خطاب به رژیم اشغالگر قدس نوشته است که «شما دیگر رنگ آرامش را نخواهید دید.»

به گفته چند منبع مطلع، گروه عصای موسی، این ویدئو را از دوربین‌های نظارتی تعبیه‌شده در سراسر قدس اشغالی و تل‌آویو ربوده و منتشر کرده است.

چهارشنبه هفته گذشته در قدس اشغالی، دو انفجار شدید در ایستگاه‌های اتوبوس رخ داد که در پی آن، یک صهیونیست به هلاکت رسید و بیش از ۴۷ تن دیگر زخمی شدند.

حملات هکری علیه زیرساخت‌ها و تأسیسات رژیم صهیونیستی همواره تکرار می‌شود و در مرداد امسال نیز، گروهی از هکرهای طرفدار فلسطین به نام «تیم اسرارآمیز بنگلادش» اعلام کردند که وبگاه‌های بندر ایلات و بندر اشدود را مورد حمله قرار دادند. این هکرها از آسیب کلی به زیرساخت‌های این بنادر و وبگاه‌های آنان خبر دادند.

حملات سایبری و هکری علیه زیرساخت‌های رژیم صهیوینستی طی چند ماه گذشته روند افزایشی داشته و تقریباً هر هفته بخشی از مناطق اشغالی فلسطین هدف حملات سایبری هکرها قرار می‌گیرد. در چند ماه گذشته، نمونه‌های فراوانی از حملات سایبری به مراکز مهم صهیونیستی از سوی مقاومت علنی شده است.

منبع: مهر
کد خبر 622499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.