دشمنان ما از دانش‌آموزان می‌ترسند

سخنگوی دولت در اجلاسیه مجمع عالی بسیج دانش‌آموزی گفت: خیال ما راحت است که آینده این کشور را دانش‌آموزان پیش می‌برند و دشمنان ما از نسل شما می‌ترسند.

به گزارش ایمنا، علی بهادری جهرمی طی سخنانی در هشتمین اجلاسیه مجمع عالی بسیج دانش‌آموزی، با بیان اینکه من در دوران دانش‌آموزی، عضو مجلس دانش‌آموزی و رئیس شورای دانش‌آموزان مدرسه‌مان بودم، اظهار کرد: افتخار من این است که در بسیج دانش‌آموزی شکل گرفتم و تجربه کسب کردم. خداوند به همه ما لطف کرده که مزین به نام بسیج شدیم و به شما توصیه می‌کنم قدر این جایگاه را بدانید و آن را پاس دارید.

وی خطاب به دانش‌آموزان حاضر در جمع گفت: امروز مقام معظم رهبری در دیدار با بسیجیان بیانات مهمی ازجمله درباره جایگاه بسیج داشتند که من به شما توصیه می‌کنم سخنان امروز ایشان را بشنوید.

بهادری جهرمی با تأکید بر اینکه خیال ما راحت است که آینده این کشور را شما پیش می‌برید و دشمنان ما از نسل شما می‌ترسند، تأکید کرد: وقتی یک جا هجمه بیشتر شد، بدانید که دشمن از آن نقطه آسیب می‌بیند. اگر دشمن بر روی نسل جوان و نوجوان ما سرمایه‌گذاری کرده، به این خاطر است که می‌داند از آنجا لطمه می‌خورد و من افتخار می‌کنم که در جمع شما نخبگان جوان کشور هستم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه مقام معظم رهبری حدوداً سه سال پیش تکلیف را در بیانیه گام دوم انقلاب برای من و شمای جوان روشن کردند، گفت: نسل قبلی ما بخشی از کار را انجام داده و با یک انقلاب سیاسی، حکمرانی سیاسی کشور را تغییر داده و اصلاح کرده است. انقلاب سیاسی سال ۵۷ مشکلات حکمرانی سیاسی را برطرف کرد، ولی آیا همه مشکلات کشور ما برطرف شده و ما در عرصه اقتصاد، اصلاح نظام اداری، آموزشی و سایر زمینه‌ها روند گذشته را بازسازی کرده‌ایم؟

وی افزود: ما در این زمینه‌ها اصلاحات متعددی انجام دادیم، ولی حتماً اگر بخواهیم به تمدن نوین اسلامی برسیم، باید در تمامی این عرصه‌ها یک بازسازی انقلابی کنیم. ما نیازمند تحول در عرصه‌های فرهنگی، اداری، اقتصادی و سایر زمینه‌ها هستیم و این به عهده من و شمای جوان و نوجوان امروز است. نیمی از مسیر برای ما طی شده و تجارب مثبت و منفی زیادی برای ما به یادگار مانده که باید از آن‌ها استفاده کنیم.

بهادری جهرمی با اشاره به تشکیل مجلس بررسی نهایی قانون اساسی در محل برگزاری این اجلاسیه، تأکید کرد: امروز ما می‌توانیم خودمان را جای تدوین‌کنندگان قانون اساسی بگذاریم و ببینیم برای اصلاحات اداری، اقتصادی و موارد روی زمین مانده در کشور چه راهکارهایی داریم.

سخنگوی دولت ادامه داد: امثال این مجمع عالی بسیج دانش‌آموزی، مرجع خوبی هستند که تمرین کنیم و به پاسخ پرسش‌ها درباره مسائل کشور برسیم، آن‌ها را امتحان و ارزیابی کنیم و یا برای اجرایی شدن آنها را پیگیری کنیم.

وی تشریح کرد: هیچ انسانی به‌تنهایی نمی‌تواند یک محیط جمعی را در مسیری که درست می‌داند پیش ببرد، مگر اینکه بتواند همه جامعه را با خود همراه و همدل کند. حضور شما در این جمع دور هم تمرین خوبی است تا ببینیم چقدر می‌توانیم در راه پیشرفت کشور هم‌سن‌وسالانمان را با خود همراه کنیم و بقیه دانش‌آموزانی که نظر متفاوتی با ما دارند را در مسیر درست هم‌نظر و همراه کنیم.

بهادری جهرمی افزود: در اینجا هم، ما طبیعتاً نمی‌توانیم همه را هم‌نظر خودمان کنیم، ولی باید ببینیم چگونه با کسانی که با ما هم‌نظر نمی‌شوند تعامل داشته باشیم که دست‌کم مانع پیشبرد اهداف ما نشوند.

سخنگوی دولت اضافه کرد: ما باید تمرین کنیم که اولاً با همسالان خودمان برای یافتن پاسخ درست پرسش‌ها هم‌فکری کنیم، ثانیاً راهی بیابیم تا مسیر درستی که پیدا کردیم را بپذیرند و ثالثاً تعامل مثبتی با کسانی که نپذیرفتند داشته باشیم تا بدون چالش با یکدیگر، کار را پیش ببریم. خلاصه حکمرانی همین است و در کمیسیون‌های مجلس و دولت همین اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه امید ما برای آینده کشور به شما نخبگان جوان است، گفت: پیشنهاد من به شما به‌عنوان کسی که تا ۲۰ سال پیش جای شما نشسته بودم، این است که چند مسئله محوری را مبنا قرار دهید و با استادان مختلف روی آن کار کنید و پاسخ به آن‌ها را از ابعاد مختلف پیدا کنید تا با شرایط کشور آشنا شوید.

سخنگوی دولت در پایان با بیان اینکه ساختن مدرسه و فردای ما با خودمان است، تأکید کرد: در اینجا، نقش ما مسئولان بیشتر است، ولی نقش شما دانش‌آموزان نیز صفر نیست و باید تلاش کنیم که آینده ما بهتر از امروزمان باشد.

منبع: ایسنا

کد خبر 622470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.