تحصیل ۵۶ هزار دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه بیش از ۵۶ هزار دانشجوی غیرایرانی از ۲۹ کشور در این دانشگاه تحصیل می کنند، گفت: این دانشگاه در کشورهای افغانستان، امارات، لبنان و انگلیس واحدهای برون‌مرزی دارد و به‌تازگی نیز در عراق، در حال تأسیس شعبه دانشگاهی است.

به گزارش ایمنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به امضای محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، و حجت‌الاسلام و المسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رسید.

طهرانچی در آئین امضای این تفاهم‌نامه، با تبریک روز بسیج اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند تعامل و ارتباط مستحکمی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که دارای رویکرد، ماهیت و وظایفی در عرصه فرهنگی بین‌المللی است، داشته باشد.

وی درباره ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه بین‌الملل افزود: این دانشگاه به‌عنوان تنها مؤسسه آموزش عالی کشور که حضوری جدی در عرصه بین‌المللی دارد، دارای واحدهای برون‌مرزی در کشورهای افغانستان، امارات، لبنان و انگلیس است و به‌تازگی نیز در عراق، در حال تأسیس شعبه دانشگاهی است. همچنین در واحدهای داخل کشور، میزبان بیش از ۵۶ هزار دانشجوی غیرایرانی از ۲۹ کشور جهان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: امید است دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان فرهنگی و ارتباطات اسلامی با حمایت‌ها و همکاری‌های دوجانبه در سطح بین‌المللی و به‌کارگیری شبکه علمی دانشگاه آزاد اسلامی، بتوانند کارهای مهم انجام دهند و این تفاهم‌نامه منشأ اقدامات خوب و مثمرثمر شود.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به‌دنبال حضور روشمند و هدفمند دانشجویان غیرایرانی در کشور است، گفت: یکی از مسائل قابل طرح با همکاری سازمان فرهنگی و ارتباطات اسلامی این است که نظام پژوهشی ما که ساختارمند و نظام‌مند است، شرایطی را فراهم کند تا دانشجویان غیرایرانی تحصیلات تکمیلی، رساله و پایان‌نامه خود را درخصوص کشور خودشان انجام دهند.

طهرانچی ادامه داد: در این زمینه، تحقیقات دانشجویان ایرانی درباره دیگر کشورها و دانشجویان غیرایرانی درباره کشور خودشان، می‌تواند هدفمند و مرتبط باشد. همچنین می‌توان با سازمان فرهنگی و ارتباطات اسلامی یک شبکه علمی و فرهنگی ایجاد کرد تا این دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی نیز با این شبکه متصل و در ارتباط باشند.

وی خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان فرهنگی و ارتباطات اسلامی به ایجاد یک شبکه مؤثر فرهنگی‌علمی در منطقه منجر شود. زمینه‌های بسیاری برای همکاری دوجانبه وجود دارد و هیچ مانعی در این مسیر نیست. امیدواریم شاهد اتفاقات خوب و مبارکی در این تعامل باشیم.

کد خبر 622436

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.