دفتر سوم کتاب «پیام‌های آسمانی» روانه بازار نشر شد

دفتر سوم کتاب «پیام‌های آسمانی» اثر حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی دانشمند به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی مؤسسه بوستان کتاب، دفتر سوم کتاب «پیام‌های آسمانی» اثر حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی دانشمند است که در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۲۰۷ صفحه منتشر شد.

کتاب «پیام‌های آسمانی» گامی به‌سوی هدفی بزرگ، واردکردن کودکان و نوجوانان به دنیای قرآن است؛ پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن دفتر تبلیغات اسلامی با سال‌ها تجربه در عرصه پژوهش قرآنی، توفیق داشته که در حوزه نشر معارف قرآن، گام‌های بلندی بردارد. از تلاش‌های این پژوهشکده طرح تدوین مناسب برای کودکان و نوجوانان است که دفتر سوم آن به‌تازگی منتشرشده است.

دفتر سوم این اثر، مشتمل بر آیات یک تا ۱۹۴ سوره آل‌عمران و آیات یک تا ۷۶ است و در تفسیر آیه‌ها، آیاتی برگزیده‌شده که موضوعاتشان با فضای ذهنی نوجوان بیشتر تناسب داشت.

از کتاب حاضر با دو روش «خودآموز» و «معلم‌آموز» می‌توان بهره برد.

برای نگارش این اثر، چه در تفسیر یک آیه یا مجموعه‌ای از آیات مرتبط، چه در تفسیر یک سوره کامل، گام‌هایی برداشته شده است که عبارت‌اند از: انتخاب آیه یا مجموعه آیاتی که مطالب و معارف مطرح‌شده در آن (ارتباط بیشتری با دنیای نوجوان و مسائل موردنیاز و پرسش‌های وی داشته باشد)، انتخاب قصه‌ای متناسب با آیه یا آیات یا سوره مورد نظر (که از روش‌های تعلیمی قرآن کریم است؛ طبق بعضی گزارش‌ها، حدود هزار آیه یعنی نزدیک به یک‌ششم قرآن را قصه تشکیل می‌دهد)، مطرح‌شدن متن سوره و ترجمه آن، ذکر نکته‌ها به پیام‌های مرتبط با آیات و سروده سوره (در پایان هر سوره یا مجموعه‌ای از آیات مرتبط، محتوای سوره یا مجموعه آیات، به شکل سروده به‌عنوان قالبی اثرگذار مطرح شد.

کد خبر 622313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.