وزیر جدید راه و شهرسازی اراده جدی برای ساخت مسکن داشته باشد

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به عمر باقی مانده از دولت انتظار می‌رود اهتمام جدی برای ساخت مسکن در دوره جدید وزارت راه و شهرسازی به کار بسته شود و موانع موجود در مسیر ساخت مسکن کنار برود.

به گزارش ایمنا، اسماعیل حسین زهی با اشاره به انتظارات مجلس از وزارت راه و شهرسازی، اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی یکی از وزارتخانه‌های کلیدی کشور است که مسئولیت‌های مختلفی بر عهده دارد. با توجه به اینکه حدود یک دهه از بازار مسکن غافل شده‌ایم حوزه مسکن یکی از اولویت‌هایی است که باید با جدیت به آن پرداخته شود.

انتظار مجلس اراده جدی برای ساخت مسکن است

وی در ادامه گفت: براساس قانون جهش تولید مسکن که در مجلس یازدهم به تصویب رسید دولت موظف است سالانه بالغ بر یک میلیون واحد مسکونی بسازد. ما انتظار داریم وزارت راه و شهرسازی در ادامه راه جدیت بیشتری در حوزه ساخت مسکن داشته باشد. یکی از معضلاتی که این روزها گریبان‌گیر مردم شده است بحث مسکن است. انتظار می‌رود وزیر جدید راه و شهرسازی اراده جدی برای ساخت مسکن داشته باشد.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظار می‌رود وزیری که تصدی وزارت راه و شهرسازی را بر عهده می‌گیرد با تعامل نمایندگان مجلس قانون جهش تولید مسکن را به سرانجام برساند. حدود یک‌سال و نیم از عمر دولت گذشته و تنها حدود دو سال و نیم فرصت باقی مانده، اما هنوز در برخی از استان‌ها پروژه‌های ساخت مسکن کلید نخورده است. انتظار می‌رود اهتمام جدی برای ساخت مسکن در دوره جدید این وزارتخانه شکل گیرد.

در مسیر اجرای قانون جهش تولید مسکن ترک فعل‌هایی صورت گرفته است

وی در ادامه تاکید کرد: در مسیر اجرای قانون جهش تولید مسکن ترک فعل‌هایی صورت گرفته که لازم است وزیر بعدی با جدیت به این موضوع رسیدگی کند. مسئله بعدی که باید به آن پرداخته شود حوزه راه است. باید در توسعه راه‌ها عدالت بین استان‌ها رعایت شود. امروز در برخی از استان‌ها بزرگراه داشته و به سمت ساخت آزاد راه حرکت کرده‌ایم، اما در برخی از استان‌ها هنوز پنج کیلومتر نیز بزرگراه نساخته‌ایم. باید عدالت در توسعه راه‌ها رعایت شود. توجه به خانه‌های روستایی از دیگر موضوعاتی است که باید از سوی وزارت راه و شهرسازی به آن پرداخته شود. استان‌هایی که کم برخوردار هستند باید از اعتبارات بیشتری در این حوزه بهره مند شوند.

وی افزود: در حوزه بنادر و راه آهن نیز باید گام‌های جدی تری برداشته شود. راه آهن چابهار به خراسان نیز از خطوط حائز اهمیت است. به پروژه‌ها کلیدی در سطح کشور باید پرداخته شود و اهتمام لازم برای تکمیل آنها از سوی وزارت راه و شهرسازی به کار بسته شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 622031

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.