پوشش بالای ۸۰‌درصدی شبکه ملی اطلاعات در همه شهرستان‌های اصفهان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات اصفهان گفت: روستاهایی که از ابتدای سال توسط طرح USO به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند در شهرستان‌های اردستان، اصفهان، برخوار، کاشان، نائین، فریدون‌شهر، فریدن، چادگان، بوئین‌میاندشت و سمیرم قرار دارند.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، جعفر مطلب‌زاده ضمن اشاره به برنامه‌ریزی برای اتصال ۱۲۷ سایت روستایی به شبکه ملی اطلاعات در استان اصفهان اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون با احداث یا ارتقای ۴۹ سایت روستایی، ۵۸ روستا با جمعیت ۱۳ هزار و ۳۱۲ نفر و چهار هزار و ۱۶۳ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند.

مطلب‌زاده در ادامه گفت: ۴۷ سایت توسط اپراتور همراه اول احداث یا ارتقا یافته و دو سایت توسط اپراتور ایرانسل راه اندازی شده است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان افزود: روستاهایی که از ابتدای سال توسط طرح USO به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند در شهرستان‌های اردستان، اصفهان، برخوار، کاشان، نائین، فریدون‌شهر، فریدن، چادگان، بوئین‌میاندشت و سمیرم قرار دارند.

مطلب زاده تصریح کرد: روستاهای متصل به شبکه ملی اطلاعات در شهرستان‌های برخوار (۷۱ درصد پوشش)، چادگان (۷۸ درصد پوشش)، سمیرم (۷۶ درصد پوشش)، فریدون‌شهر (۷۴ درصد پوشش) و خوروبیابانک (با ۷۵ درصد پوشش) کمتر از ۸۰ درصد پوشش در استان دارند که با احداث یا ارتقا در ۱۱ روستای دیگر، همه شهرستان‌های استان پوششی بالای ۸۰ درصد را تجربه خواهند کرد.

گفتنی است براساس این گزارش طرح خدمات عمومی اجباری روستایی (USO) از محل بودجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای خدمت رسانی به مناطق کم برخوردار روستایی تأمین و اجرای آن توسط اپراتورهای مختلف انجام می‌شود.

کد خبر 621832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.