نتایج دیدارهای گروه E جام جهانی ۲۰۲۲ قطر +جدول

مسابقات روز سوم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با دو دیدار از گروه E پیگیری شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، گروه E جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ملقب به «گروه مرگ» از تیم‌های اسپانیا، کاستاریکا، آلمان و ژاپن تشکیل شده است که در روز سوم مسابقات جام ۲۰۲۲ تیم‌های آلمان و ژاپن، اسپانیا و کاستاریکا وارد مستطیل سبز شدند. در دیداری هیجان‌انگیز تیم ژاپن مقابل آلمان به پیروزی رسید از سوی دیگر اسپانیا مقابل کاستاریکا پیروز شد.

نتایج دیدارهای گروه E جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

نتایج دیدارهای گروه E جام جهانی ۲۰۲۲ قطر +جدول

آلمان یک_ ژاپن ۲

دو تیم آلمان و ژاپن از ساعت ۱۶:۳۰ به وقت ایران در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه به مصاف یکدیگر رفتند و در یک دیداری پر اتفاق نماینده آسیا مقابل آلمان با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید. دوان که بازیکن تعویضی ژاپن بود، موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند و از زمان حضورش در زمین مسابقه، نقش مهمی در کسب پیروزی تیمش ایفا کرد.

در دقیقه ۳۲، پس از پاس زیبای کیمیش و جاگیری عالی راوم، اشتباه گوندا باعث شد تا یک پنالتی برای آلمان به دست بیاید و گوندوغان نیز بر خلاف تشخیص دروازه بان حریف موفق شد دروازه را باز کند. در دقیقه ۷۶، دو تعویض طلایی ژاپن به ثمر نشست و حرکت خوب این تیم از سمت چپ با ارسال به داخل محوطه همراه شد که در وهله اول نویر توپ را از مقابل دروازه دفع کرد اما دوان موفق شد دروازه آلمان را باز کند. در دقیقه ۸۱، پاس بلند ایتاکورا از یک ضربه آزاد به آسانو رسید و این بازیکن نیز به خوبی توانست شلاتربک را در محوطه جریمه مغلوب کند و توپ را به زیر طاق دروازه آلمان بفرستد.

نتایج دیدارهای گروه E جام جهانی ۲۰۲۲ قطر +جدول

اسپانیا ۷- کاستاریکا صفر

دو تیم اسپانیا و کاستاریکا از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران در ورزشگاه الثومه به مصاف یکدیگر رفت و اسپانیا در یک بازی یک‌طرفه توانست با نتیجه ۷ بر صفر به پیروزی برسد. پدری ستاره جوان اسپانیا با ۱۸ سال و ۱۱۰ روز، جوان‌ترین بازیکن لاروخا در یک تورنمنت بزرگ است. گل دنی اولمو صدمین گل اسپانیا در تاریخ جام‌جهانی بود. گاوی جوان‌ترین گلزن اسپانیا در جام جهانی لقب گرفت.

در دقیقه ۱۱، بازیکنان اسپانیا مثل همیشه پشت محوطه حریف در حال پاس‌کاری بودند که گاوی توپ را به درون محوطه فرستاد و به دنبال سردرگمی مدافعان کاستاریکا، اولمو توانست با یک کنترل خوب خود را در موقعیت شوتزنی قرار دهد و علی رغم خروج ناواس از درون دروازه، گل اول بازی را به ثمر برساند.

در دقیقه ۲۱، ارسال زیبا و زمینی آلبا از سمت چپ و شوت تماشایی و سر ضرب آسنسیو، توپ را به گوشه دروازه کاستاریکا فرستاد تا اسپانیا به راحتی گل دوم را وارد دروازه حریفش کند.

در دقیقه ۳۱، یورش آلبا به سمت محوطه جریمه تیم ملی کاستاریکا باعث شد تا دوارته او را نقش بر زمین کند و داور نقطه پنالتی را نشان داد. در ادامه فران تورس موفق شد به راحتی از روی نقطه پنالتی دروازه حریف را برای سومین بار باز کند.

در دقیقه ۵۴، گاوی با نفوذ از سمت راست توانست دفاع کاستاریکا را کنار بزند و سپس به فران تورس درون محوطه جریمه پاس بدهد. مدافعین کاستاریکا به همراه دروازه‌بان این تیم در تلاش بودند تا توپ را از فران تورس بگیرند اما در انجام این کار ناهماهنگ بودند و در نتیجه مهاجم تیم ملی اسپانیا با استفاده از اشتباهات بازیکنان حریف، دروازه را باز کرد.

در دقیقه ۷۴، پاس دقیق موراتا از سمت چپ محوطه به گاوی رسید و این بازیکن نیز سمت راست دروازه را هدف گرفت که با برخورد توپ به تیرک، دروازه کیلور ناواس مجدداً باز شد.

در دقیقه ۹۰،اینیاکی ویلیامز که به عنوان یار تعویضی وارد زمین مسابقه شد، توانست با یک ارسال توپ را به مقابل دروازه کاستاریکا برساند و در ادامه ناواس توپ را به شکل ناقص دفع کرد تا سولر دروازه خالی حریف را به سادگی باز کند.

کد خبر 621704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.