مشکلی برای تامین کالاهای اساسی نداریم

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تأثیر جنگ اوکراین در افزایش قیمت جهانی غلات و کمبود مواد غذایی، گفت: با این وجود، با تدابیر دولت مشکلی در زمینه تأمین کالاهای اساسی وجود ندارد.

به گزارش ایمنا، محمد مخبر که امروز _سه‌شنبه بیست‌وچهارم آبان‌ماه_ به قم سفر کرده است‌، در دیدار با آیت‌الله‌العظمی سبحانی با اشاره به موقعیت استراتژیک و ظرفیت‌ها و امکانات کشور برای حل مشکلات و رونق اقتصادی، اظهار کرد: بزرگ‌ترین نگرانی در مقطع آغاز به کار دولت تأمین کالاهای اساسی بود اما امروز با اقدامات انجام شده، نگرانی در این زمینه وجود ندارد و به نقطه اطمینان‌بخش رسیده‌ایم.

وی با اشاره به تأثیر جنگ اوکراین در افزایش قیمت جهانی غلات و کمبود مواد غذایی خاطر نشان کرد که با این وجود، با تدابیر دولت مشکلی در زمینه تأمین کالاهای اساسی وجود ندارد.

معاون اول رئیس‌جمهور، درباره اجرای طرح عادلانه‌سازی یارانه‌ها نیز توضیح داد: پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث افزایش قاچاق و بی عدالتی در جامعه شده بود که دولت با شجاعت در جهت اصلاح آن گام برداشت.

مخبر توسعه روابط با همسایگان، افزایش صادرات گاز، فروش نفت و درآمدهای ارزی کشور، جلوگیری از روند خلق پول و کاهش آمار مرگ و میر روزانه بیماران کرونایی در پی تولید واکسن داخلی را از دیگر توفیقات دولت در یک سال گذشته عنوان کرد.

مخبر از کاهش تورم و حل معضل بیکاری و مسکن به‌عنوان اولویت‌های کاری دولت سیزدهم یاد کرد و گفت که دولت با عزم راسخ و برنامه‌ای کاربردی این سه موضوع را پیگیری خواهد کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت همواره خود را نیازمند نظرات مراجع و علما می‌داند، اظهار داشت: دولت به توصیه‌های بزرگان توجه دارد و خود را بی‌نیاز از رهنمودهای خیرخواهانه نمی‌داند.

آیت‌الله العظمی سبحانی نیز در این دیدار با قدردانی از تلاش‌ها و خدمات دولت، اظهار کرد: اداره کشور همواره امری دشوار همراه با فراز و فرود بوده و حوادث، فرصتی برای آسیب‌شناسی و رفع نقاط ضعف هستند.

این مرجع عالیقدر با بیان اینکه حوادث و مشکلات نباید دولت را از پیگیری برنامه‌ها و تلاش‌هایش در خدمت‌رسانی به مردم باز دارد، برای دولت در پیشبرد اهدافش آرزوی موفقیت کرد.

منبع: ایسنا

کد خبر 619621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.