از راز جسد رها شده کنار سطل زباله تا قتل در گل‌فروشی

راز جسد رها شده کنار سطل زباله، ماجرای آدم‌ربایی میلیاردی، کشف گنج‌های تاریخی در یک خانه، آدم‌کشی در گل‌فروشی و قاتل شرور در دومین قتل برادرش را کشت را در بسته خبری حوادث ایمنا، بخوانید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سی‌ام شهریورماه، مرد جوان سوار بر یک موتورسیکلت جسد مجهول الهویه‌ای را با خونسردی در کنار سطل زباله‌ای واقع در خیابان فلاح مقابل چشم مردم رها کرد و متواری شد. بلافاصله موضوع در دستورکار محمدجواد شفیعی بازپرس کشیک قتل پایتخت قرار گرفت.

مدتی بعد خانواده مقتول با مراجعه به کلانتری مفقود شدن ناگهانی وی را اطلاع دادند و به این ترتیب هویت جسد مشخص شد. با تحقیقات صورت گرفته از خانواده مقتول، آنها اعلام کردند به یکی از دوستان مقتول مظنون هستند و با استناد به اطلاعاتی که در اختیار مأموران قرار دادند مرد موتور سوار شناسایی و دستگیر شد.

بنا بر تحقیقات انجام شده مشخص شد که مرد موتورسوار به همراه دو نفر از دوستان خود باند سرقت محتویات خودرو دارند که با انگیزه‌ای نامعلوم دست به قتل زده‌اند. رسیدگی به این پرونده در جریان تحقیقات قضائی قرار دارد تا ابعاد پنهان ماجرا مشخص شود.

ماجرای آدم‌ربایی میلیاردی

سرهنگ عبدالله فاتحی رئیس پلیس آگاهی استان کردستان، اظهار کرد: نهم آبان امسال، خانواده‌ای با عنوان اینکه فرزندشان مفقود شده است به پلیس آگاهی مراجعه کردند و با تشکیل تیمی از کاراگاهان آگاهی، مسئله بررسی و مشخص شد که مبلغ ۲۰۷ میلیون تومان از حساب فرد ربوده شده برداشت شده است.

وی ادامه داد: با تحقیقات کاراگاهان مشخص شد که فرد مذکور توسط سه نفر ربوده شده و از خانواده وی تقاضای ۸۰۰ میلیون تومان وجه نقد کرده‌اند. در رابطه با این پرونده دو نفر شناسایی و مورد تعقیب قرار گرفتند که یکی از آن‌ها در مریوان و نفر دوم در یکی از شهرهای شمالی کشور همراه با فرد ربوده شده بازداشت شد، نفر سوم هم به خارج از کشور متواری است.

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان از کشف یک قبضه اسلحه کمری، چاقو، اسپری، شوکر و تعدادی دستبند یک بار مصرف و داروهای بیهوشی از این باند خبر داد و خاطرنشان کرد: فرد ربوده شده نیز سالم تحویل خانواده شد.

کشف گنج‌های تاریخی در یک خانه

محمدرضا تاجیک رئیس دفتر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ورامین، اظهار کرد: در پی تماس عوامل انتظامی با اداره میراث فرهنگی مبنی بر کشف تعدادی اشیا تاریخی در شهر ورامین، رسیدگی به این موضوع در دستور کار یگان حفاظت اداره میراث فرهنگی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با حضور عوامل یگان حفاظت در محل، صورت‌جلسه‌ای تنظیم و اشیای مکشوفه مورد بازدید کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان تهران قرار گرفت و تعدادی از این اشیا، تاریخی تشخیص داده شد.

رئیس دفتر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ورامین خاطرنشان کرد: این اشیا تاریخی فلزی، سنگی، آجری، سفالی، کاغذی شامل تعدادی سنگ قبر تاریخی، کتیبه آجری، ظرف سفالی، نسخه‌های خطی است که پس از صورتجلسه تحویل اداره کل میراث فرهنگی استان تهران شد.

وی با قدردانی از توجه، همراهی و پیگیری دستگاه قضائی و نیروی انتظامی شهرستان ورامین، گفت: با دستگیری متهم و تشکیل پرونده قضائی، هم‌اکنون این موضوع از طریق مرجع قضائی درحال رسیدگی است.

آدم‌کشی در گل‌فروشی

شب بیستم آبان، جوان گل فروش مشغول فروش گل‌هایش بود که ناگهان سروصدای عجیبی از گل فروشی به گوش رسید. رهگذران و کسبه محل در حالی به آن سوی میدان ابوطالب مشهد خیره شدند که نزاع هولناکی در گل فروشی رخ داده بود. در این میان، جوان ۲۸ ساله‌ای که از دوستان گل فروش بود هدف ضربات متعدد چاقو قرار گرفت و نقش بر زمین شد.

شهروندان با امدادگران اورژانس تماس گرفتند و طولی نکشید که مجروح ۲۸ ساله به بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد انتقال یافت و بلافاصله در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد اما تلاش‌ها برای نجات وی که از نواحی سروسینه هدف ضربات چاقو قرار گرفته بود به نتیجه نرسید و او روز بعد (بیست‌ویکم آبان) بر اثر عوارض هولناک چاقوکشی و خون‌ریزی شدید جان خود را از دست داد.

از سوی دیگر با گزارش این نزاع مرگبار به پلیس ۱۱۰، گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در کنار قاضی ویژه قتل عمد مشهد قرار گرفتند تا به واکاوی این جنایت هولناک بپردازند. بررسی‌های مقدماتی قاضی محمود عارفی راد در مرکز درمانی بیانگر آن بود که جوان ۲۸ ساله «ایمان- الف» نام داشت و همه ضربات چاقو به ناحیه بالا تنه وی اصابت کرده بود.

دقایقی بعد دامنه تحقیقات میدانی به محل وقوع جنایت در بولوار ابوطالب کشید و مشخص شد که مقتول از دوستان متهم به قتل فراری (جوان گل فروش) است که با انگیزه‌ای مبهم هدف ضربات مرگبار چاقو قرار گرفته است. ادامه بررسی‌ها با نظارت مستقیم قاضی شعبه ۲۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در حالی به کارآگاهان زبده اداره جنایی سپرده شد که آنان با ردزنی‌های اطلاعاتی سرنخ‌هایی از متهم به قتل فراری را به دست آوردند و او را که «سجاد- الف» نام دارد زیر چتر اطلاعاتی قرار دادند.

بنابراین گزارش، بررسی‌های تخصصی کارآگاهان که زیر نظر سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) ادامه یافت، نشان داد که جوان ۲۶ ساله فراری، (گل فروش) با یکی از دوستان قدیمی خود و بنا به دلایل نامعلومی دچار اختلافات شخصی شده بود اما این اختلافات مبهم پای ایمان (یکی از دوستان مشترک جوان گل فروش و دوست قدیمی‌اش) را نیز به میان کشید.

این‌گونه بود که نزاع مذکور با انگیزه‌ای مبهم در گل فروشی رخ داد و در این میان ایمان دوست مشترک آنها با ضربات چاقو به قتل رسید. با به دست آمدن این اطلاعات، تحقیقات گسترده کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد پلیس آگاهی خراسان رضوی) برای دستگیری متهم فراری همچنان ادامه دارد.

قاتل شرور در دومین قتل برادرش را کشت

سرهنگ سهراب حسین نژاد رئیس پلیس آگاهی خوزستان، اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره قتل روز هفدهم آذرماه سال ۱۴۰۰ در یکی از مناطق شهرستان اهواز و متواری شدن قاتل، تحقیقات ویژه کارآگاهان پلیس از همان لحظات اولیه آغاز شد. در تحقیقات تخصصی مأموران پلیس مشخص شد مقتول توسط برادر خود که فردی شرور و دارای یک فقره سابقه قتل بوده، به قتل رسیده است.

رئیس پلیس آگاهی خوزستان خاطرنشان کرد: با اقدامات فنی و پلیسی صورت گرفته محل اختفای قاتل فراری در یکی از مناطق استان تهران شناسایی و با اخذ نیابت قضائی طی عملیات تعقیب و مراقبت دستگیر شد.

کد خبر 619403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.