تبادل تجربیات حمل‌ونقلی شهرداری‌های اصفهان و مشهد

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر اصفهان از تعامل و همکاری دوجانبه سازمان پایانه‌های مسافربری اصفهان و مشهد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، ابوالفضل قربانی در بازدید از پایانه امام رضا (ع) و سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد، اظهار کرد: تعامل، همکاری دوجانبه و انتقال تجربیات بین سازمان پایانه‌های مسافربری دو کلان‌شهر اصفهان و مشهد برای نخستین‌بار در کشور در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: با توجه به ورود حجم زیاد مسافر به مشهد که بالغ بر ۹۰ درصد آنها زائر حرم امام رضا (ع) هستند، بسیاری از خدمات به صورت ممتاز ارائه می‌شود.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: وجود ایستگاه سوار و پارک‌سوار در شهر مشهد در واقع کمک به مدیریت حمل‌ونقل درون شهری و درون استانی است.

قربانی برگزاری جلسات مشترک میان سازمان پایانه‌های کلان شهرها برای به اشتراک گذاشتن تجربیات را پیشنهاد داد و خاطرنشان کرد: اقدام سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری‌های اصفهان و مشهد می‌تواند آغاز حرکت مشترک با سایر کلانشهرها باشد، در واقع این دو شهر می‌توانند میزبانی برگزاری جلسات ماهیانه در جهت انتقال تجربیات و برنامه‌ها را بر عهده بگیرند.

تبادل تجربیات در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی ۲ پایانه اصفهان و مشهد

ابوالفضل توکلی، مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری اصفهان نیز در این بازدید، اظهار کرد: آمار سفر از اصفهان به شهر مشهد از طریق اتوبوس‌های برون شهری برای زیارت امام رضا (ع) بسیار زیاد است، همچنین اصفهان مقصد گردشگران بسیاری از شهروندان مشهدی است.

وی هدف از این دیدار را تبادل تجربیات در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، فنی، عمرانی و سیستم هوشمندسازی و فناوری اطلاعات عنوان کرد و افزود: به منظور تبادل تجربیات بین دو کلانشهر در راستای خدمات رسانی بهتر به زائران و گردشگران، قرار است نشست و جلسات مشترکی بین دو شهر اصفهان و مشهد برگزار شود.

مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد نیز در این بازدید گزارش آماری از وضعیت پایانه‌های موجود در این کلانشهر ارائه کرد و گفت: به دنبال این هستیم تا در طرح توسعه پایانه‌های مسافربری مشهد، دو پایانه غرب و شرق را احداث و خط سه و چهار مترو را به نحوی طراحی کنیم که در راستای تسهیل سفر مسافران و همچنین زائران استان اصفهان از پایانه‌ها عبور کند.

به گزارش ایمنا، رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر و مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری اصفهان از قسمت‌های مختلف پایانه از جمله سیستم هوشمندسازی اطلاع‌رسانی سفر، تأسیسات، نیروگاه گاز تولید برق، زائر سرا، سالن‌های همایش و اجتماعات، شرکت‌ها، امکانات ورزشی و تفریحی بازدید کرد.

کد خبر 618389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.