بازدید وزیر صمت از شهرک صنعتی الشتر

وزیر صنعت، معدن و تجارت روز جمعه به همراه فرهاد زیویار استاندار لرستان، یحیی ابراهیمی نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی و شهرستان سلسله از شهرک صنعتی الشتر بازدید کرد.

به گزارش ایمنا، سیدرضا فاطمی امین جهت احداث یک کارخانه صنعتی در شهرستان سلسله به استان لرستان سفر کرد.

طرح احداث کارخانه استیل کورد در شهرک صنعتی الشتر با سرمایه‌گذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و فولاد مبارکه در زمینی به مساحت پنج هکتار و زمینه تولید ۱۵ هزار تن استیل کورد (سیم فولادی مورد استفاده در تایر رادیال) ایجاد خواهد شد.

با راه‌اندازی این کارخانه ۶۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار و بخش زیادی از نیاز کشور به استیل کورد تامین خواهد شد.

شهرک صنعتی الشتر با ۵۰ هکتار مساحت مشکلی در تامین آب برق و گاز نداشته و با تامین زمین در این شهرک صنعتی مشکل زیست محیطی هم ایجاد نخواهد شد و ایجاد اشتغال پایدار نیز به دنبال خواهد داشت.

با توجه به اهمیت تایر به عنوان کالای استراتژیک و کمبود عرضه داخلی ایجاد ظرفیت برای تولید تایر ضرورت جدی بوده که استیل کرد به عنوان ماده اولیه در این محصول به کار می‌رود در حال حاضر نیاز کشور به استیل کورد حدود ۱۰ هزار تن در سال بوده که دو واحد تولیدی در استان‌های ایلام و زنجان در این زمینه فعال است که مجموعاً حدود ۵۰ درصد نیاز کشور را تامین می کنند و بخش زیادی از این نیاز از خارج کشور وارد می‌شود.

با توجه به طرح‌های در دست احداث کشور که دو واحد آن یعنی لاستیک‌سازی نیکرو گسترش خرم‌آباد و بارز الیگودرز در لرستان است، ضمن ایجاد زنجیره تولید در استان نیاز آتی کشور که حدود ۱۵ هزار تن در سال می باشد نیز تامین خواهد شد.

منبع: ایرنا

کد خبر 616873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.