موافقت ایران و قطر برای تجارت ۳ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۵

در دیدار معاون اقتصادی رئیس جمهور و رئیس سازمان توسعه تجارت با امیر قطر بر تدوین نقشه راه توسعه تجارت ایران و قطر و هدف گذاری تجارت سه میلیارد دلاری با قطر تا سال ۱۴۰۴ تاکید شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان‌پاک، که برای افتتاح نمایشگاه اختصاصی ایران در دوحه به قطر سفر کرده است، از تدوین نقشه راه توسعه تجارت میان دو کشور خبر داد.

وی که به همراه محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهور در دوحه حضور دارد، در دیدار با شیخ تمیم، امیر قطر و در راستای گسترش روابط تجاری دو کشور، پیشنهاد تدوین نقشه راه توسعه تجارت ایران و قطر و تشکیل کارگروهی برای پیگیری این امر را مطرح کرد که مورد موافقت امیر قطر قرار گرفت.

در این دیدار امیر قطر بر هدف‌گذاری دو کشور برای ارتقا تجارت دو جانبه و رسیدن به تجارت سه میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۵ تاکید و حمایت همه جانبه خود را از بهبود روابط تجاری دو کشور اعلام کرد.

نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در دوحه با هدف ارائه توانمندی‌های تجاری ایران جهت بهره‌گیری از فرصت جام جهانی روز یکشنبه افتتاح شد.

این نمایشگاه که به همت سازمان توسعه تجارت و با هدف ارائه توانمندی‌های ایران در حوزه صنایع غذایی، شوینده، صنایع دستی، فرش و حوزه دانش بنیان کشور در حال برگزاری است، تا ۲۷ مهر ادامه دارد و طبق برنامه زمانبندی شده، هیأت‌های تجاری و شیوخ سرشناس قطری با حضور در نمایشگاه، با این توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی آشنا می‌شوند.

کد خبر 613215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.