افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان از اول مهر اجرایی می‌شود

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزایش حقوق یک میلیونی شاغلان و ۹۰۰ هزار تومانی بازنشستگان از اول مهرماه اجرایی می‌شود.

به گزارش ایمنا مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه نشست امروز _یکشنبه بیست‌وچهارم مهرماه_ کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: دولت لایحه‌ای برای ترمیم حقوق در ماه‌های باقی مانده سال ارائه کرده بود که مجلس شورای اسلامی تغییراتی در متن لایحه ایجاد کرد؛ در نشست علنی امروز مجلس تصویب شد که این لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع و با مشارکت دولت نهایی شود.

وی با بیان اینکه افزایش حقوق مشمول کارمندان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری می‌شود، افزود: جزئیات این لایحه در نشست امروز کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و درباره موارد اختلافی توافق شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: تلاش شد که سقف بودجه رعایت شود هرچند امروز مقداری از سقف بیشتر شد اما دولت انعطاف نشان داد تا این موضوع حل شود و لایحه مذکور در صحن مطرح شود.

وی ادامه داد: حقوق شاغلان یک میلیون تومان و حقوق بازنشستگان نیز ۹۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد، برای عائله‌مندی ۲۰۰ هزار تومان و برای هر فرزند ۱۰۰ هزار تومان به حقوق اضافه خواهد شد. البته موضوعی تحت عنوان پرداخت بیشتر از ۹۰۰ هزار تومان به بازنشستگان مطرح است که جمع‌بندی شد.

میرکاظمی خاطرنشان کرد: از آنجا که مبلغ افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری بیشتر شد، نظر این است که از مهرماه این موضوع اجرایی شود.

منبع: تسنیم

کد خبر 612566

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.