اقدامات خوبی برای زلزله‌زدگان خوی انجام شده است

احمد وحیدی، وزیر کشور به منظور بازدید از مناطق زلزله زده وارد فرودگاه خوی شد و مورد استقبال محمدصادق معتمدیان استاندار و جمعی از مسوولان آذربایجان‌غربی قرار گرفت.

به گزارش ایمنا، وزیر کشور در بدو ورود به خوی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بررسی وضعیت و رسیدگی به مشکلات از مهمترین برنامه‌های این سفر است‌.

احمد وحیدی افزود: در دو روز گذشته اقدامات خوبی در استان برای خدمت رسانی به زلزله‌زدگان صورت گرفته که در این سفر، برای بهبود بیش از پیش خدمت رسانی برنامه ریزی می‌شود.

گفتنی است؛ وزیر کشور قرار است ضمن بازدید از مناطق و روستاهای زلزله زده از نزدیک در جریان وضعیت خدمات رسانی به زلزله‌زدگان قرار گیرد.

به نقل از مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زلزله‌ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر ساعت ۳:۵۱ دقیقه بامداد چهارشنبه _سیزدهم مهرماه_ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین خوی رخ داد. کانون این زمین لرزه هفت کیلومتری خوی، ۲۹ کیلومتری ایواوغلی و ۳۷ کیلومتری تسوج در آذربایجان شرقی بوده است.

در این زمین لرزه، بیش از ۵۰۰ واحد مسکونی از ۲۰ تا ۵۰ درصد خسارت دیده و ۱۱۲ واحد مسکونی نیز کاملاً تخریب و غیر قابل سکونت شدند؛ یک هزار و ۱۲۷ نفر مصدوم شدند که از این تعداد فقط ۱۱۳ نفر بستری شده و مصدومان دیگر با انجام درمان‌های سرپایی مرخص شده‌اند.

منبع: ایرنا

کد خبر 610299

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.