ترافیک پرحجم در جاده چالوس و ۳ محور دیگر

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از ترافیک پرحجم در جاده چالوس و سه محور دیگر، خبر داد.

به گزارش ایمنا، سرهنگ احمد شیرانی درخصوص وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور، اظهار کرد: درحال‌حاضر و برابر گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور ترافیک در مسیر جنوب به شمال محور چالوس در حدفاصل شهرستانک تا گرماب و محدوده‌های سیاه‌بیشه، ولی‌آباد، هزارچم و حدفاصل پل دزدبن تا مجلار پرحجم و نیمه سنگین گزارش شده است.

وی با بیان اینکه بار ترافیک درحال‌حاضر در سایر محورهای منتهی به شمال کشور با افزایش میزان ترددها گزارش شده است، افزود: درحال‌حاضر هیچ مشکل ترافیکی در این محورها وجود ندارد و علی‌رغم افزایش ترددها ترافیک روان است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا تصریح کرد: همچنین در آزادراه کرج_قزوین حدفاصل ساسانی تا مهرویلا، آزادراه تهران_ساوه محدوده نسیم شهر و آزادراه قزوین_کرج محدوده پل فردیس نیز ترافیک پرحجم و نیمه سنگین گزارش شده است.

وی درباره محورهای دارای محدودیت تردد، ادامه داد: مسیر جنوبی کمربندی محمودآباد_فریدون‌کنار واقع در استان مازندران، به دلیل اجرای عملیات راهداری تا اطلاع بعدی مسدود است و تردد از مسیر جایگزین داخل شهر انجام می‌شود. محور ریگان_ایرانشهر نیز تنها محور مسدود شریانی در کشور است. محورهای لاسم _ارجمند و جکدان _جاسک نیز دو محور غیر شریانی مسدود هستند.

شیرانی درخصوص وضعیت جوی حاکم بر جاده‌های کشور، گفت: درحال‌حاضر هیچ‌گونه مداخله جوی در جاده‌های کشور گزارش نشده است؛ البته روان بودن ترافیک و نبود مداخلات جوی نباید سبب شود که رانندگان با سرعتی بیش از سرعت متوسط رانندگی کنند و لذا ضروری است که رانندگان از سرعت و سبقت غیرمجاز پرهیز کنند.

وی اضافه کرد: رانندگان در شرایط خستگی و خواب‌آلودگی رانندگی نکنند و حتماً فاصله طولی مناسب را با خودروی مقابل رعایت کنند. پرهیز از تجاوز به چپ نیز توصیه دیگری است که پلیس بر آن تاکید دارد و طبیعی است که در صورت مشاهده هریک از این تخلفات، مأموران پلیس برابر قانون و مقررات با آن برخورد خواهند کرد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا، با اعلام شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست قبل از شروع سفر حتماً با این شماره تماس بگیرند و با اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور، مناسب‌ترین زمان و بهترین مسیر را برای انجام سفر خود انتخاب کنند.

منبع: ایسنا

کد خبر 609739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.