هفت دانشجوی بازداشتی دانشگاه تهران آزاد شدند

هفت دانشجوی بازداشتی دانشگاه تهران با پیگیری‌های انجام شده مسئولان این دانشگاه، آزاد و به خانواده‌هایشان تحویل داده شدند.

به گزارش ایمنا، روز گذشته ساعاتی پس از ناآرامی‌ها در اطراف دانشگاه تهران و برگزاری تجمع توسط دانشجویان در داخل این دانشگاه، تعدادی از آنها بازداشت شدند.

با پیگیری‌های مسئولان این دانشگاه، بازداشت این دانشجویان توسط یکی از مراجع مسئول تأیید شد.

به دنبال پیگیری‌های سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران امروز _یکشنبه دهم مهر ماه_ با مقامات این مراجع مسؤول، هفت نفر از دانشجویان بازداشتی آزاد و تحویل مسئولان دانشگاه شدند.

پس از آزادی این دانشجویان، خانواده‌های آنها در محل حوزه ریاست دانشگاه تهران حاضر شدند و هفت دانشجو با حضور مقیمی رئیس دانشگاه و علیرضا وجهی معاون دانشجویی دانشگاه تهران تحویل آنان شد.

به گزارش ایمنا، علی شمسی‌پور، سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امروز در صفحه توئیتر خود نوشت: با تلاش وزیر علوم و همکاری دستگاه‌های امنیتی و قضائی اکثر دانشجویان دستگیرشده در ناآرامی‌های اخیر آزاد شدند. رایزنی‌ها برای آزادی مابقی آنها ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اکثر دانشجویان دستگیرشده با پیگیری‌های وزارت علوم و دستگاه‌های امنیتی آزاد شدند، اعلام کرد: کلاس‌های درس در دانشگاه‌های کشور به صورت حضوری برگزار شده است و به همین شکل ادامه خواهد یافت.

دانشگاه علامه طباطبایی نیز پیش از ظهر امروز از آزاد شدن ۹ نفر از دانشجویان بازداشت شده این دانشگاه خبر داد.

چهار دانشجوی دانشگاه شریف هم که دوشنبه هفته قبل بازداشت شده بودند با پیگیری مستمر رئیس این دانشگاه و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، قرار است تا ساعاتی دیگر به جمع خانواده خویش بازگردند.

منبع: ایرنا

کد خبر 609305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.