مقامات بهداشتی آمریکا: آبله میمونی به این زودی‌ها از بین نمی‌رود

برخی از مقامات بهداشتی ایالات متحده اعلام کرده‌اند که احتمالاً به این زودی‌ها نمی‌توان بیماری آبله میمونی را در این کشور ریشه‌کن کرد.

به گزارش ایمنا، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا اعلام کرد: گسترش بیماری آبله میمونی درحال کاهش است اما با این حال ویروس آن قدر گسترده است که از بین بردن آن بعید به نظر می‌رسد و مقامات بهداشتی این کشور نیز این موضوع را تأیید کرده‌اند.

به گفته یکی از مقامات بهداشتی این کشور، آبله میمونی تهدیدی مداوم برای چند سال آینده خواهد بود. وی همچنین گفت: آبله میمونی در بسیاری از نقاط کشور و همچنین کشورهای خارجی وجود داشته است و هیچ مسیر روشنی در ذهن ما برای حذف کامل این بیماری در داخل کشور وجود ندارد.

این ویروس به طور عمده در بین مردانی که با مردان دیگر رابطه جنسی داشته‌اند، گسترش یافته است و با این حال مقامات بهداشتی همچنان تاکید می‌کنند که هر کسی ممکن است به این بیماری مبتلا شود. مهم است افرادی که در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند، اقداماتی را برای جلوگیری از شیوع آن انجام دهند و واکسیناسیون این بیماری نیز ادامه یابد.

گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا نشان داده که روند ابتلا به آبله میمونی در این کشور نزولی است و انتظار می‌رود که در چند هفته آینده نیز این روند ادامه یابد. آبله میمونی در بخش‌هایی از آفریقا بومی است اما با این حال مواردی از ابتلا به این بیماری از ماه مه سال جاری میلادی (۲۰۲۲) در دیگر نقاط جهان نیز گزارش شده است.

تاکنون بیش از ۶۷ هزار مورد ابتلا به این بیماری در کشورهای غیربومی به ثبت رسیده است و در عین حال ایالات متحده بیشترین موارد ابتلا به این بیماری را در بین کشورهای جهان دارد و تاکنون ۲۵ هزار و ۶۰۰ مورد ابتلا به این بیماری را گزارش کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، بیش از ۹۷ درصد موارد ابتلا به آبله میمونی در ایالات متحده را مردان تشکیل می‌دهند.

منبع: ایسنا

کد خبر 609190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.