ثبت بیش از ۱۴۲ هزار ازدواج و ۴۴ هزار طلاق در بهار۱۴۰۱

بر پایه آمار ثبت احوال کشور در بهار سال ۱۴۰۱ در کل کشور ۱۴۲ هزار و ۲۹۸ ازدواج و ۴۴ هزار و ۱۵۹ طلاق به ثبت رسیده است.

به گزارش ایمنا، بر پایه آمار ثبت احوال کشور از کل ۱۴۲ هزار و ۲۹۸ ازدواج ثبت شده در بهار سال جاری، ۵۲ هزار و ۱۵۵ ازدواج در فروردین ماه، ۴۴ هزار و ۵۵۶ ازدواج در اردیبهشت ماه و ۴۵ هزار و ۵۸۷ مورد ازدواج نیز در خردادماه به ثبت رسیده است.

همچنین از مجموع ازدواج‌های ثبت شده در سه ماه نخست سال جاری در کشور بیشترین ازدواج‌ها به ترتیب مربوط به استان‌های تهران با ۱۶ هزار و ۲۲۵ ، خراسان رضوی با ۱۲ هزار و ۴۰۱ مورد و خوزستان با ۱۰ هزار و ۹۳۹ مورد است.

همچنین کمترین ازدواج ثبت شده در کشور نیز در همین زمان به ترتیب مربوط به استان‌های سمنان با ۸۱۸ ازدواج، ایلام یک‌هزارو ۳۷ مورد و یزد با یک هزار و ۵۱۵ مورد ازدواج بوده است.

بر پایه آمار ثبت احوال کشور ۴۴ هزار و ۱۵۹ مورد طلاق در بهار سال جاری به ثبت رسیده که از این تعداد ۱۲ هزار و ۹۸ مورد طلاق برای فروردین ماه، ۱۵ هزار و ۳۲۴ مورد طلاق برای اردیبهشت ماه و ۱۶ هزار و ۷۳۷ مورد طلاق هم در خردادماه به ثبت رسیده است.

از مجموع ۴۴ هزار و ۱۵۹ طلاق ثبت شده در بهار سال ۱۴۰۱ در کشور کمترین طلاق به ترتیب مربوط به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد با ۲۴۵ مورد، ایلام با ۲۴۹ مورد و سمنان با ۳۳۷ مورد است.

همچنین بر اساس گزارش آمار ثبت احوال کشور، بیشترین طلاق ثبت شده در کشور نیز به ترتیب مربوط به استان‌های تهران با ۷ هزار و ۹۲۶ مورد طلاق، خراسان رضوی ۴ هزار و ۸۰۹ مورد و فارس با ۲ هزار و ۵۲۵ طلاق بوده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 608646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.