کاهش دما در نوار شمالی کشور از شنبه

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار و رعدوبرق در بعضی استان‌ها و کاهش دما در نوار شمالی کشور از شنبه _نهم مهرماه_ خبر داد.

به گزارش ایمنا، صادق ضیاییان در خصوص شرایط جوی کشور، اظهار کرد: طی پنج روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان افزایش ابر، گاهی رگبار و رعدوبرق پراکنده، وزش باد شدید موقت و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: همچنین روز پنجشنبه _هفتم مهرماه_ در گیلان و مازندران و روزهای جمعه تا دوشنبه _هشتم تا یازدهم مهرماه_ در مازندران و گلستان در برخی ساعات بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: این وضعیت روزهای شنبه و یکشنبه _نهم و دهم مهرماه_ در خراسان شمالی، ارتفاعات استان‌های تهران و سمنان نیز پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: روز جمعه _هشتم مهرماه_ در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل و شنبه و یکشنبه در نوار شمالی کشور کاهش دما رخ خواهد داد. روزهای شنبه و یکشنبه _نهم و دهم مهرماه_ در شرق کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود و دریای خزر جمعه و شنبه مواج است.

ضیاییان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا _جمعه هشتم مهرماه_ صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۳ و روز شنبه _نهم مهرماه_ صاف تا قسمتی ابری و از بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طی امروز و فردا _هفتم و هشتم مهرماه_ اهواز با دمای ۳۹ و ۴۰ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای سه درجه سانتی‌گراد سردترین مرکز استان کشور است.

منبع: ایسنا

کد خبر 608475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.