کمبود بیش از ۱۰۰۰ اتوبوس در اهواز

سرپرست سازمان اتوبوسرانی شهرداری اهواز با اشاره به تأخیر در تحویل اتوبوس‌های خریداری شده، از کمبود بیش از ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس در این ناوگان خبر داد.

به گزارش ایمنا، رضا بزاززاده با اشاره به وضعیت ناوگان اتوبوسرانی شهری اهواز، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۹۰ دستگاه اتوبوس فعال در اهواز وجود دارد که این میزان اتوبوس نسبت به نیاز جامعه بسیار کم است.

وی افزود: در حالت استاندارد باید به ازای هر ۱۰۰۰ نفر یک دستگاه اتوبوس فعال باشد و بر اساس این شرایط بسیار ایده‌آل، اهواز باید ۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس فعال داشته باشد، در حالی که تلاش بر این است که تعداد اتوبوس‌های فعال اهواز را به ۲۵۰ تا ۳۵۰ دستگاه برسانیم تا به صورت نسبی پاسخگوی انتظارات شهروندان باشیم.

سرپرست سازمان اتوبوسرانی شهرداری اهواز در خصوص اتوبوس‌های خریداری شده، افزود: با توجه به مسائل شرکت تولیدکننده، تحویل این اتوبوس‌ها به تمام کلان شهرها به تأخیر افتاده است، اما به صورت جزئی تحویل اتوبوس‌ها در حال انجام است و در حال پیگیری هستیم تا این اتوبوس‌ها به شهرداری اهواز زودتر تحویل شود و در زمینه نوسازی اتوبوس‌ها نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم.

وی گفت: هر چند قرار بود اتوبوس‌های خریداری شده، در تابستان امسال تحویل شهرداری شود، اما با توجه به شرایط موجود و بر اساس اطلاعات به دست رسیده، این اتوبوس‌ها تا پایان سال جاری تحویل می‌شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 608345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.