ایمنی ۸۰ درصد مدارس پایتخت در وضعیت زرد و قرمز

معاون بازیابی، توانمندسازی و مشارکت جامعه پذیر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد حدود ۸۰ درصد مدارس این شهر در وضعیت زرد و قرمز ایمنی قرار دارند.

به گزارش ایمنا، شاهین مظفری با اشاره به اجرای طرح «مدرسه آماده» در سطح شهر تهران، اظهار کرد: کارشناسان سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از ۳۸۰۰ مدرسه دولتی در سطح شهر تهران بازدیدهای ایمنی لازم را انجام داده و وضعیت آن‌ها را با سه رنگ سبز، زرد و قرمز درجه‌بندی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح رسیدگی‌های لازم به تمام مدارس دولتی شهر تهران انجام شده است، در خصوص آخرین وضعیت ایمنی مدارس تهران برابر ارزیابی‌های انجام شده، افزود: حدود ۳۰ درصد مدارس شهر تهران وضعیتی با رنگ قرمز دارند، حدود ۵۰ درصد مدارس در وضعیت زرد بوده و تنها ۲۰ درصد مدارس دارای وضعیت سبز هستند.

معاون بازیابی، توانمندسازی و مشارکت جامعه پذیر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: در روزهای پایانی سال گذشته در جلسه ستاد بحران شهر تهران که به ریاست شهردار تهران برگزار شد، مصوب شد که اداره نوسازی آموزش و پرورش تهران مشکلات و خلاءهای موجود را رفع کرده و نسبت به ایمن‌سازی مدارس اقدام کند که این موضوع به آن‌ها ابلاغ شده است. ما هم در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران پیگیر این موضوع هستیم تا اقدامات لازم صورت گیرد.

وی در خصوص مهم‌ترین ضعف مدارسی که در این طرح از آن‌ها بازدید شده است، تصریح کرد: بسیاری از ساختمان‌های مدارس بازدید شده دارای سازه‌های فرسوده هستند. در شهر تهران بیشتر بافت فرسوده در نقاط مرکزی مستقر است و درگیری بیشتر، در حوزه فرسودگی سازه‌ها و ناایمنی آن‌ها است؛ همچنین این ساختمان‌ها در برابر آتش‌سوزی نیز تا حدودی ناایمن هستند.

مظفری با اشاره به طرح زنگ شهر آماده که در ابتدای سال تحصیلی جاری در مدارس به صدا درآمد، اضافه کرد: در سال تحصیلی جدید در راستای ادامه مباحث آموزشی طرح «زنگ شهر آماده» را داشتیم که در حقیقت به صورت نمادین به صدا درآمد.

منبع: ایسنا

کد خبر 608272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.