میز مذاکره را ترک نخواهیم کرد

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با وزیر خارجه کوبا ملاقات و درخصوص موضوعات مورد علاقه طرفین از جمله مناسبات دوجانبه و تحولات بین‌المللی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایمنا، حسین امیرعبداللهیان در دیدار برونو رودریگز با مرور آخرین روند تحولات در روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران با کوبا به‌ویژه در زمینه همکاری تولید واکسن، بر لزوم پیگیری و اجرای تمامی توافقات طرفین تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان اقدام کشورهای غربی در توسل به شیوه‌های گوناگون برای مداخله در امور داخلی کشورها از جمله ایران و کوبا به بهانه‌های مختلف و تحریک احساسات مردم را محکوم و اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران مهارت لازم را در مهار و مقابله با این‌گونه مداخله‌گری خارجی و سوءاستفاده از احساسات مردمی دارد.

امیرعبداللهیان به آخرین تحولات در زمینه برجام اشاره کرد و افزود: چنانچه دولت آمریکا اراده‌ای برای اتخاذ تصمیم داشته باشد، حصول توافق دور از دسترس نخواهد بود، اما آمریکا تاکنون قادر به اتخاذ تصمیم واقع‌بینانه نبوده است، میز مذاکره را ترک نخواهیم کرد و دیپلماسی به‌خوبی کار می‌کند.

وزیر خارجه کوبا نیز در این ملاقات بر عزم و اراده رهبری کشورش برای توسعه مناسبات با ایران تاکید کرد.

برونو رودریگز ضمن حمایت از افزایش تماس‌ها و سفرها میان مقامات دو کشور، از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به هاوانا و گفت‌وگو درخصوص گسترش مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای دعوت و بر موضع حمایتی کشورش از ایران در تعمیق همکاری‌ها در حوزه‌های گوناگون و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد.

منبع: ایسنا

کد خبر 608052

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.