اقدام نژادپرستانه هواداران علیه ستاره برزیل

در هفته‌های اخیر خشونت‌های نژادپرستانه علیه بازیکنان برزیلی افزایش یافته است.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا و به نقل از گل، یکی از تماشاگران حاضر در پارک دو پرنس در حالی که ریچارلیسون گل خود مقابل تونس را جشن می‌گرفت، به سمت او موز پرتاب کرد.

ریچارلیسون در ترکیب تیم ملی برزیل در دیدار برابر تونس حضور داشت. این بازیکن موفق شد یک گل وارد دروازه حریف کند و پس از آن نیز در کنار نقطه کرنر و پرچم مشغول به انجام خوشحالی پس از گل بود. با این حال خوشحالی ریچارلیسون و هم تیمی‌هایش این بار با یک اتفاق ناراحت کننده همراه شد.

هنگامی که ستاره‌های تیم ملی برزیل در حال شادی بودند، یک هوادار به سمت ریچارلیسون موز پرتاب کرد. این در حالی است که بازیکنان برزیل قبل از بازی با بنری به میدان رفته بودند که روی آن نوشته شده بود: "بدون سیاهپوستان ما ستاره‌های روی پیراهنمان نداشتیم."

این حادثه در حالی رخ داده است که مدتی پیش نیز کشور اسپانیا و رقابت‌های لالیگا شاهد توهین‌های نژادپرستانه بود. قربانی اخیر این نگاه نژادی وینیسیوس جونیور، ستاره برزیلی تیم رئال مادرید است. به تازگی یک ایجنت بلندپایه اسپانیایی به وینیسیوس جونیور گفته بود که "میمون بازی را متوقف کند." این صحبت انتقاد بسیاری از هواداران فوتبال را به همراه داشت و بسیاری از چهره‌های سرشناس فوتبال نیز از مهاجم رئال مادرید حمایت کردند.

در واقع این توهین در حالی شکل گرفت که هواداران اتلتیکو مادرید و سرمربی این تیم به خوشحالی‌های پس از گل وینیسیوس انتقاد داشتند. وینگر برزیلی در مسابقات قبلی خود پس از هر بار گلزنی حرکتی مخصوص به خود را در کنار زمین انجام می‌دهد که به مذاق هواداران اتلتیکو خوش نیامده است.

در بازی دربی بین رئال مادرید و اتلتیکو مادرید که چندی پیش برگزار شد، عده‌ای از هواداران تیم اتلتیکو با عروسک‌های میمون خارج از ورزشگاه حاضر شده بودند تا به وینیسیوس توهین نژادپرستانه کنند.

حادثه‌ای که در ورزشگاه پارک دو پرنس در فرانسه رخ داد، جدیدترین اتفاقی است که افزایش خشونت نژادپرستانه نسبت به بازیکنان سیاه‌پوست برزیل را نشان می‌دهد. در عین حال تیم ملی برزیل پس از بازی روز سه‌شنبه مقابل تونس با جدیت خود را برای جام جهانی آماده می‌کند.

کد خبر 608029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.