فضاسازی ۲۷۰ نقطه شهر قم به مناسبت هفته دفاع مقدس

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم گفت: اقدامات شهرداری در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و فضاسازی‌های شهری تا زمان برگزاری دومین کنگره ملی شهدای استان ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری قم، مهدی کلانترزاده اظهار کرد: به مناسبت هفته دفاع مقدس و دومین کنگره شهدای استان قم ۴۰ تصویر شهدای استان برای تبلیغات محیطی طراحی و در نقاط مختلف شهر نصب و اکران خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح‌های گرافیکی با جملاتی در وصف تصاویر به کار رفته از میان آثار شعرای قمی ادغام شده است، افزود: این عکس‌ها به‌صورت طرح‌های گرافیکی بازآفرینی شده و در قالب پرتابل‌ها و عرشه‌های پل به اکران درآمده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم ادامه داد: المان‌ها و نشانه‌هایی همچون لاله‌های موجود در نشان کنگره شهدای استان قم بر روی این طرح‌ها نقش بسته و شعار «قم سرآمد شهادت و سرافرازی» نیز در طراحی‌ها استفاده‌شده است.

وی افزود: از این بین تعداد ۱۵ عدد تصویر از کتاب قم تا قم با مضمون اعزام شهیدان، سبک زندگی رزمندگان در جبهه، حضور در خط مقدم، آزادی اسرای قمی، مادران شهید در گلزار شهدا، تشییع شهدا در خیابان‌های قم و شهدای مدافع حرم انتخاب‌شده است.

کلانترزاده بابیان اینکه این مجموعه تبلیغات شهری با عنوان پویش «قم تا قم» طراحی‌شده است در حقیقت به روایت اعزام تا استقبال رزمندگان و شهدای رزمنده قمی می‌پردازد، گفت: همچنین تعداد هفت اثر گرافیکی برای اکران در سازه‌های بیلبورد و عرشه پل بازآفرینی شده است.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری در حوزه فضاسازی شهر به مناسبت هفته دفاع مقدس، تصریح کرد: ۱۴۰۰ مترمربع بنر در قالب بنرهای آویز، پرتابل، عرشه پل و نصب در بیش ۲۷۰ نقطه از سطح شهر نصب‌شده است.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با اشاره به همکاری در برپایی مراسم رژه نیروهای مسلح در روز اول هفته دفاع مقدس شامل خط‌کشی محل رژه، فضاسازی مسیر، نصب بنر و داربست، گفت: مجموعه مدیریت شهری قم در برگزاری همایش تجلیل و تکریم سراسری یک‌میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت نیز همراهی ویژه‌ای داشت.

وی تأکید کرد: اقدامات شهرداری قم در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و فضاسازی‌های شهری تا زمان برگزاری دومین کنگره ملی شهدای استان با قوت ادامه خواهد داشت.

کد خبر 607985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.