اولین کنگره سرداران و ۶۰۰ شهید منطقه ۲ برگزار می‌شود

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان گفت: اولین کنگره سرداران و ۶۰۰ شهید منطقه با رونمایی از اپلیکیشن «دوست شهید من» هشتم مهرماه برگزار می‌شود.

محمد صیرفی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: منطقه دو شهرداری یکی از مناطق حاشیه‌ای شهر محسوب می‌شود که طی سال‌های گذشته از قطار توسعه و پیشرفت عقب مانده است، این در حالی است که شهروندان مؤمن، انقلابی، شریف و شهیدپرور در این منطقه ساکن هستند.

وی با اشاره به روحیه ایثارگری و شهادت‌طلبی مردم این منطقه، ادامه داد: شهروندان منطقه دو در دوران دفاع مقدس شهیدان بسیاری را تقدیم انقلاب اسلامی کردند؛ به عنوان مثال محله دهنو با ۱۶۷ شهید، محله برزان با ۱۲۰ شهید، محله آفاران با ۱۲۴ شهید از جمله محلات شاخص اصفهان هستند، حتی به لحاظ تعدد شهدایی که در محله آفاران از منطقه دو وجود دارد، اسم خیابان را شهیدان نام نهادند.

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان تصریح کرد: با توجه به تعداد بالای شهدا و خانواده شهیدان در این منطقه برگزاری کنگره و بزرگداشت سرداران و شهدای منطقه همراه با تجلیل از خانواده ۶۰۰ شهید در دستور کار قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا طبق برنامه‌ریزی انجام شده به مناسبت هفته دفاع مقدس، اولین کنگره و بزرگداشت سرداران و ۶۰۰ شهید منطقه دو شهرداری اصفهان هشتم مهرماه با سخنرانی سردار جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران که خود در گذشته از ساکنان این منطقه بوده است، در حاشیه پارک قلمستان برگزار می‌شود.

صیرفی‌نژاد اظهار کرد: در این بزرگداشت از خانواده شهدای منطقه با حضور مقامات و مسئولان استانی و کشوری تقدیر می‌شود، همچنین ویژه برنامه‌های متعدد و فاخر فرهنگی در بخش جنبی کنگره برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای محلات بابوکان و دهنو و غبارروبی از قبور شهدا همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس گفت: در طول هفته دفاع مقدس، یادواره‌های شهدای محلات به عنوان پیش نشست‌های کنگره در سطح محلات منطقه دو در حال برگزاری است، زیرا معتقدیم زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا، کمتر از شهادت نیست.

اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی به نام و یاد شهدا از مطالبات مردم است

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان با بیان اینکه تلاش شده است به ابعاد مختلف برگزاری یک کنگره بزرگداشت شهدا نگریسته شود، افزود: بر این اساس تمام اطلاعات مربوط به شهدای این منطقه از چندین ماه قبل با کمک معتمدان محلات جمع‌آوری شده است و در روز برگزاری کنگره در قالب یک اپلیکیشن رونمایی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: یک نمایشگاه جنبی در کنار برگزاری اولین کنگره سرداران و ۶۰۰ شهید منطقه دو نیز از روز چهارشنبه ششم مهرماه برپا می‌شود که شامل ۱۵ غرفه فرهنگی، نمایش ادوات جنگی، تولیدات و محصولات مرتبط با دفاع مقدس و شهدا، موضوعات مرتبط با جنگ نرم و جهاد تبیین است.

صیرفی‌نژاد با اشاره به هم افزایی و همکاری ارگان‌ها با شهرداری منطقه از جمله سپاه استان، ناحیه مقاومت امام رضا (ع)، مساجد محلات و مراکز بسیج و فرهنگی محله‌ها، گفت: تمام هدف شهرداری عطرآگین کردن فضای محلات شهری به نام و یاد شهدایی است که بهترین سرمایه خود یعنی جان خویش را برای امنیت این کشور و مردم در کف اخلاص نهادند.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری ویژه برنامه‌های فرهنگی از سوی شهرداری هزینه نیست، بلکه یک نوع سرمایه‌گذاری اجتماعی است، تصریح کرد: خدمت به خانواده شهدا یک افتخار بزرگ و وظیفه دینی و انقلابی نهادها است، همچنین برگزاری چنین برنامه‌هایی موجب افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود که در این راستا ایثار و شهادت و تکریم خانواده‌های شهدا بهترین بهانه برای این مهم است.

وی با اشاره به ادامه‌دار بودن برنامه‌های پیوستی اولین کنگره سرداران و ۶۰۰ شهید منطقه دو در طول سال، گفت: اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی به نام و یاد شهدا از مطالبات مردم است و شهرداری منطقه نیز آمادگی کامل خود را در این راستا اعلام می‌کند.

اولین کنگره سرداران و ۶۰۰ شهید منطقه ۲ برگزار می‌شود

کد خبر 607907

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.