معرفی مسیرهای مناسب برای سفر با اتوبوس

سفر با اتوبوس، تجربه خاصی خواهد بود که با سفرهای دیگر قابل مقایسه نیست. هزینه بلیط اتوبوس، از وسایل نقلیه دیگر مثل هواپیما و قطار کمتر است، بنابراین بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که سفرهای بین شهری را با اتوبوس تجربه کنند.

همان‌طور که می‌دانید، خرید اینترنتی بلیط اتوبوس بسیار راحت است. بنابراین اگر اهل سفرهای هیجان‌انگیز و تجربه‌های جدید هستید، چمدانتان را آماده کنید تا در ادامه مقاله به معرفی مسیرهای مناسب برای سفر با اتوبوس بپردازیم.

خرید بلیط اتوبوس چگونه است؟

با ورود تکنولوژی در هر خانه‌ای، زندگی برای همه آسان‌تر شد. بنابراین دیگر نیازی نیست که برای یک سفر کوتاه، ساعت‌ها زمان و انرژی خود را صرف رفتن به ترمینال و رزرو بلیط اتوبوس کنید. البته ممکن است در این مسیر با مشکلات دیگری نیز مواجه شوید. برای مثال ممکن است زمان حرکت اتوبوس با برنامه‌های شما هماهنگ نباشید یا حتی لیست مهمانان پر باشد.

اما این روزها روند و برنامه ریزی پیش از سفر، کاملاً تغییر کرده است. شما با یک کلیک در دنیای مجازی می‌توانید تمام کارهای پیش از سفر را در هر لحظه و هر مکان و در کوتاه‌ترین زمان انجام دهید. از این جهت ابتدا به یک سایت گردشگری معتبر مثل سایت علی بابا بروید و یک حساب کاربری به نام خود ثبت کنید. شما هرنوع بلیط اتوبوس داخلی از جمله بلیط اتوبوس تهران اصفهان یا حتی بلیط اتوبوس خارجی مثل بلیط اتوبوس تهران استانبول را می‌توانید آنلاین بخرید.

پس از آن در صفحه اصلی سایت، گزینه اتوبوس را انتخاب کنید. سپس نام شهر مبدا، نام شهر مقصد و زمان حرکت سفر را در سایت وارد کنید. در مرحله بعد، لیستی از اتوبوس‌ها و شرکت‌های اتوبوسرانی در ترمینال‌های مختلف شهر مبدا برایتان باز می‌شود و اطلاعات سفر را در اختیارتان قرار می‌دهد. اطلاعات سفر شامل ساعت حرکت، زمان تقریبی مسیر و رسیده به مقصد، نام اتوبوس، نوع کلاس اتوبوس، نام شرکت اتوبوسرانی، نام ترمینال ورودی، نوع خدمات و… است.

حتی شما می‌توانید جایگاه و شماره صندلی‌تان را انتخاب کنید. برخی از سایت‌های گردشگری، مثل علی بابا، اطلاعاتی همچون جنسیت افرادی که بلیط اتوبوس را رزرو کرده‌اند را در اختیارتان قرار می‌دهند. این فرصتی برای برخی از خانم‌ها و خانواده‌ها است که می‌توانند سفر امن‌تری را تجربه کنند.

در نهایت شما می‌توانید حتی چند ساعت قبل از حرکت اتوبوس، بلیط سفر به شهر مقصد را تهیه کنید. همچنین در صورتی که از سفر پشیمان شدید یا مشکلی برایتان پیش آمد، می‌توانید رزرو بلیط اتوبوس را لغو کنید. برخی از سایت‌های گردشگری معتبر و شرکت‌های اتوبوسرانی، امکان استرداد بلیط را برای مسافران فراهم کرده‌اند. با این حال میزان جریمه لغو بلیط اتوبوس نیز به زمان استرداد و درخواست لغو بلیط شما و قوانین سایت گردشگری و شرکت اتوبوسرانی بستگی دارد.

معرفی مسیرهای مناسب برای سفر با اتوبوس

معرفی مسیرهای مناسب برای سفر با اتوبوس

اگر می‌خواهید با معرفی مسیرهای مناسب برای سفر با اتوبوس آشنا شوید، توصیه می‌کنیم ادامه مقاله را از دست ندهید. یکی از مزیت‌های سفر با اتوبوس، تماشای مسیرهای بین راه است. طبیعت زیبا و متفاوت ایران باعث شده که حتی مسیر یک سفر طولانی با اتوبوس، خسته کننده نباشد و شما را ساعت‌ها سرگرم کند. در واقع این مسیرها تجربه جدید و فراموش نشدنی هستند که خاطره سفر را لذت بخش می‌کنند. بنابراین توصیه می‌کنیم رزرو بلیط اتوبوس را در برنامه‌هایتان قرار دهید تا یک سفر متفاوت و هیجان انگیز با اتوبوس را تجربه کنید.

مسیر جاده جنگل دالخانی رامسر و دالان بهشت

یکی از مسیرهای جذاب برای سفر با اتوبوس، جاده جنگل دالخانی رامسر است. این جاده به دالان بهشت معروف است، چرا که از میان جنگلی سرسبز و بسیار زیبا عبور می‌کند. این جنگل همچون تونلی پر از درخت با آب و هوای خوب و مطبوع است که جاده‌ای زیبا در میان این جنگل قرار دارد.

این مسیر و طبیعت برای گشت و گذار و عکاسی نیز مناسب است. هوای جاده جنگل دالخانی رامسر معمولاً مه آلود است و تپه‌های سرسبز آن، محل مناسبی برای صرف یک میان وعده یا ناهار خواهد بود. بنابراین اگر قصد سفر به رامسر را دارید، حتماً مسیر انتخابی اتوبوس را بررسی کنید تا این جنگل زیبا را هم تماشا کنید.

مسیر تماشایی کویر مصر

یکی از بهترین و مناسب‌ترین روش‌های رفتن به کویر مصر تماشایی و زیبا با اتوبوس است. شما می‌توانید با تور کویر مصر یا به همراه دوستانتان، به این مکان جادویی با شن‌های طلایی بروید. تجربه سفر به کویر یک تجربه خاص است که فرصت تماشای آن در بسیاری از کشورهای دنیا پیش نمی‌آید.

اما کویر مصر کجاست؟ کویر مصر در منطقه خور و بیابانک استان اصفهان قرار دارد. اگر به طبیعت‌گردی، مسافرت‌های مهیج و تجربه‌های خاص علاقه دارید، می‌توانید با خرید اینترنتی بلیط اتوبوس، یک سفر متفاوت داشته باشید. این منطقه برای گردشگران داخلی و خارجی بسیار لذت‌بخش خواهد بود، چرا که منطقه‌ای بکر در قلب ایران است.

جاده خاطره انگیز چالوس

مگر می‌شود مسیرهای مناسب برای سفر با اتوبوس را معرفی شود، اما نامی از جاده چالوس نبرد؟ جاده چالوس، مسیری معروف برای سفر به شهرهای شمال کشور است. این جاده به طبیعت بسیار زیبا، چشمگیر و سرسبز معروف است. اگر به آب و هوای تمیز و پاکیزه و طبیعت بکر علاقه دارید، توصیه می‌کنیم تماشای جاده چالوس را از دست ندهید.

معمولاً در تعطیلات و روزهای پر سفر سال، تماشای جاده چالوس انتخاب مناسبی نخواهد بود. چرا که میزان ترافیک و رفت و آمد در جاده چالوس بیشتر می‌شود و شما نمی‌توانید در این شلوغی، لذتی از طبیعت جاده چالو س ببرید. بنابراین بهترین زمان تماشا و رفتن به جاده چالوس در اواسط هفته و روزهای غیر تعطیل است. تونل کندوان یکی از معروف‌ترین تونل‌های ایران است که کرج را به جاده چالوس متصل می‌کند که شما می‌توانید در مسیر از طبیعت و اغذیه فروشی اطراف تونل نیز لذت ببرید.

معرفی مسیرهای مناسب برای سفر با اتوبوس

گردنه حیرت انگیز حیران

گردنه حیران یکی از مهم‌ترین و زیباترین طبیعت ایران است که بارهای در ادبیات فارسی از زیبایی آن یاد شده است. گردنه حیران یکی از جاهای دیدنی در آستارا است. اگر مقصد نهایی شما شهر اردبیل است، احتمالاً اتوبوسی که با آن سفر می‌کنید از آستارا به سمت اردبیل، از همین گردنه عبور خواهد کرد.

سه روستا به نام روستای حیران سفلی، روستای حیران وسطی و روستای حیران علیا در گردنه حیران آستارا قرار دارد. این منطقه به دلیل طبیعت سرسبز و آب و هوای مه آلود و مطبوع معروف است و حتی حیران به معنای منطقه مه آلود است. رطوبت دریای خزر، این مه زیبا را تشکیل داده و این منطقه نیز برای عکاسی انتخاب متفاوت و جذابی خواهد بود.

جاده جادویی اسالم به خلخال

اگر اهل سفر باشید و به طبیعت گردی نیز علاقه دارید، احتمالاً بارهای نام جاده اسالم به خلخال به گوشتان خورده است. این مسیر زیبا و سرسبز شبیه به همان عکس‌های جذاب و سرسبز سوییس است که به احتمال زیاد در شبکه‌های اجتماعی تماشا کرده‌اید. جاده اسالم به خلخال یکی از زیباترین جاده‌های شمال کشور است. این جاده از شهر اسالم استان گیلان آغاز می‌شود و تا شهر خلخال استان اردبیل ادامه دارد.

اگر از گرمای تابستان کلافه شده‌اید، می‌توانید تعطیلات آخر هفته را در این مسیر بگذرانید؛ چرا که این منطقه آب و هوای بسیار خنک و دلپذیری دارد که حتی شاید مجبور شوید در چله تابستان، لباس گرم و بافتنی به تن کنید. این جاده پوشیده از گیاهان و درختان سرسبز است و اگر قصد سفر با اتوبوس را دارید، این مسیر نه فقط برای عبور و عکاسی، بلکه برای یک اقامت کوتاه و تفریح نیز مناسب خواهد بود.

جاده شاهرود به گرگان و جنگل بکر توسکستان

جنگلی به نام توسکستان در دل جاده شاهرود به گرگان قرار دارد که اگر با اتوبوس سفر می‌کنید، تماشای آن را از دست ندهید. این جاده پر پیچ و خم، یکی از زیباترین و بکرترین طبیعت ایران را دربر دارد. درختان بلوط، توسکا و اورس این منطقه باعث شده تا جنگل توسکستان، پاییزی چشمگیر و طلایی به تماشاگران و مسافران هدیه دهد.

اگر قصد سفر به گرگان را دارید، توصیه می‌کنیم گردش در جنگل توسکستان را از دست ندهید. در این جنگل چشمه‌ها و آبشارهایی قرار دارد که شبیه به یک بهشت گمشده در زمین است. اگر اهل طبیعت‌گردی و کمپینگ هستید، می‌توانید با اتوبوس به این منطقه بیایید و در بهترین ییلاق‌ها برای مدتی اقامت کنید.

کد خبر 607572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.