سرویس «۴۵۶» راهی برای حمایت از کودکان‌ونوجوانان در فضای مجازی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خطاب به اولیای دانش‌آموزان گفت: در دوره کنونی دانش‌آموزان بیش‌ازپیش با فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در ارتباط هستند. به‌تازگی وزارت ارتباطات امکانی را فراهم کرده است تا کودکان و نوجوانان از محتوای مناسب برخوردار شوند.

به گزارش ایمنا و به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور با حضور در شهرک شهید محلاتی تهران و شرکت در مراسم آغاز سال تحصیلی در مدرسه قرآنی امام حسین (ع) زنگ آغاز سال تحصیلی را در این مدرسه به صدا درآورد.

وزیر ارتباطات در این مراسم با اشاره به هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس، بیش از ۲۲۰ هزار نفر به شهادت رسیدند و بالاترین دارایی خود یعنی جانشان را برای حفظ امنیت و آسایش مردم فدا کردند.

زارع‌پور، خطاب به دانش‌آموزان گفت: شما دانش‌آموزان عزیز باید با علم و دانش برای پیشرفت کشور تلاش کنید.

وی با اشاره پیشرفت‌های کشور در حوزه‌های مختلف به‌ویژه صنعت فضایی گفت: دانش‌آموزان عزیز شاید شما شنیده‌اید که کشور ما یکی از ۱۰ کشوری است که می‌تواند ماهواره بسازد، ماهواره به فضا بفرستد و داده‌های فضایی را دریافت کند.

وزیر ارتباطات افزود: اینکه در صنعت فضایی امروز به این مرحله رسیده‌ایم حاصل تلاش دانشمندانی است که روزی مثل شما در این صف‌ها بودند و شما هم باید با تلاش به دانشمندان آینده تبدیل شوید.

وی در ادامه خطاب به اولیای دانش‌آموزان گفت: در دوره کنونی دانش‌آموزان بیش از گذشته با فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در ارتباط هستند. به‌تازگی وزارت ارتباطات امکانی را فراهم کرده است تا کودکان و نوجوانان از محتوای مناسب برخوردار شوند. این امکان جدید سرویس «۶، پنج، چهار» است که از طریق سرشماره #۴۵۶* و سامانه https://۴۵۶.ir قابل‌دسترسی است. این سرویس راهی برای حمایت از فرزندانمان در فضای مجازی است.

وزیر ارتباطات در خاتمه پرسشی را برای دانش‌آموزان این مدرسه طرح کرد و از آن‌ها خواست تا پاسخ آن را در روزهای آینده به مسئولان مدرسه تحویل دهند و به بهترین پاسخ از طرف وزارت ارتباطات جوایزی اهدا خواهد شد.

زارع‌پور از دانش‌آموزان خواست تا به این پرسش پاسخ دهند که محسنات فضای مجازی چیست؟ مخاطرات این فضا را شرح دهند و چه‌کار کنیم که در این فضا دچار مشکل نشویم.

وزیر ارتباطات پس‌ازاین مراسم برای ادای احترام و نثار فاتحه در گلزار شهدای گمنام شهید محلاتی تهران حاضر شد.

کد خبر 607481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.