هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره احتمال بروز موج‌های دیگر کرونا

یک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: درصورتی‌که کشورهای ثروتمند تصور می‌کنند همه‌گیری رو به پایان است، ضرورت دارد به کشورهایی با میزان درآمد پایین نیز کمک کنند تا به این وضعیت دست یابند.

به گزارش ایمنا، بروس آیلوارد (Bruce Aylward) یکی از مشاوران ارشد سازمان جهانی بهداشت هشدار داد: کشورهای ثروتمند نباید از اقدامات خود برای مقابله با بیماری کووید -۱۹ عقب‌نشینی کنند؛ چراکه اکنون این بیماری مشکلی جهانی است و احتمال بروز موج‌های دیگری از بیماری وجود دارد.

در روزهای گذشته، «تدروس آدهانوم» دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در اظهاراتی گفته بود پایان همه‌گیری قابل رؤیت است و رئیس‌جمهور ایالات متحده نیز گفته است که همه‌گیری در این کشور پایان یافته است.

آیلوارد گفت: شنیدن این اظهارات خوشایند است و اکنون می‌توانند در ایجاد این شرایط در دیگر نقاط دنیا کمک کنند. گروهی که بر دسترسی عادلانه به واکسن‌ها، روش‌های درمانی و تست‌های کووید -۱۹ در سراسر جهان تمرکز دارد، هنوز آماده خروج از مرحله اضطراری مقابله با همه‌گیری نیست و کشورها باید از آمادگی لازم برای مقابله با موج دیگری از عفونت‌ها برخوردار باشند.

به گزارش اینترنشنال بیزینس تایمز، وی تاکید کرد: ایالات متحده به همه ابزارهای لازم برای مقابله با همه‌گیری دسترسی دارد و نباید تعهدات جهانی خود برای مقابله با این بیماری را کاهش دهد.

منبع: ایسنا

کد خبر 607459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.