اکبری: انتظار می‌رود کیفیت لیگ امسال بهتر از سال‌های قبل باشد

سرمربی تیم والیبال پیکان گفت: چهار تیم قوی در لیگ حضور دارند که جزو تیم‌های خوب هستند، ما هم دوست داریم جزو چهار تیم اول ایران باشیم. سال گذشته ۶ تیم قدرتمند مدعی قهرمانی بودند و سپاهان اصفهان یکی از این تیم‌ها بود که متأسفانه امسال فعالیت خود را در لیگ دسته یک ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سی‌وششمین دوره مسابقات لیگ برتر والیبال ایران از _ششم مهرماه_ با هفت دیدار و با حضور تیم‌های پاس گرگان، نیان الکترونیک خراسان، سایپا تهران، راه‌یاب ملل مریوان، شهداب یزد، هورسان رامسر، مس رفسنجان، فولاد سیرجان ایرانیان، لبنیات هراز آمل، ایفا سرام اردکان، گیتی پسند اصفهان، پیکان تهران، شهرداری ارومیه و شهرداری گنبد آغاز می‌شود که قهرمان فصل گذشته یعنی پیکان تهران در سالن مخابرات اصفهان به مصاف تیم گیتی‌پسند می‌رود.

پیمان اکبری در رابطه با وضعیت پیکان، اظهار کرد: از هشتم مردادماه تمرینات خود را شروع کردیم و نسبت به سال گذشته تغییرات کمی داشتیم؛ وضعیت جسمی بازیکنان خوب است به جز دو بازیکن که مصدومیت‌هایی جزئی دارند و امیدواریم قبل از شروع مسابقات با بهبودی کامل در مسابقات حاضر شوند.

وی ادامه داد: آماده هستیم که استارت مسابقات زده شود و بازی‌های خود را در لیگ برتر آغاز کنیم؛ تاکنون سه دیدار تدارکاتی داشتیم و در این هفته هم یک بازی دوستانه دیگر خواهیم داشت. ممکن است پیش از شروع مسابقات یک مسابقه دوستانه دیگر هم برنامه‌ریزی کنیم.

اکبری با بیان اینکه هدف این است که جزو تیم‌های مدعی باشیم، تصریح کرد: چهار تیم قوی در لیگ حضور دارند که جزو تیم‌های خوب هستند و ما هم دوست داریم جزو چهار تیم اول ایران باشیم. سال گذشته ۶ تیم قدرتمند مدعی قهرمانی بودند و سپاهان اصفهان یکی از این تیم‌ها بود که متأسفانه امسال فعالیت خود را در لیگ دسته یک ادامه می‌دهد و شهرداری ارومیه دیگر تیم قوی لیگ بود که به نظر می‌رسد امسال نسبت به سال گذشته افت داشته است.

سرمربی تیم پیکان تهران اضافه کرد: باقی تیم‌ها سر جایشان هستند به اضافه تیم مشهد و اردکان که امسال اضافه شدند و می‌تواند رقابت جذاب و خوبی میان تیم‌ها وجود داشته باشد. با توجه به پخش شدن بازیکنان خوب در تیم‌های مختلف، این انتظار می‌رود که کیفیت لیگ امسال بهتر از سال‌های قبل باشد. برخی بازیکنان باتجربه‌تر و برخی بازیکنان جدید و باانگیزه به چرخه لیگ اضافه شدند که این موضوع می‌تواند روی کیفیت تیم‌ها اثرگذار باشد.

اکبری در رابطه با تغییرات ایجاد شده در لیگ برتر امسال، گفت: سازمان لیگ هر سالی که زمان بیشتری برای برگزاری مسابقات داشته، یک مسابقه در هفته برگزار کرده و هر زمان فرصت کمتری در اختیار داشته در هر هفته دو مسابقه برگزار کرده است. تجربه هر دو شیوه را داریم، اما در مجموع این تصمیم به نفع تیم‌های حاضر در شهرستان‌ها است تا به لحاظ حمل و نقل برای حضور در شهر میزبان مشکلات کمتری داشته باشند. امسال تیم‌ها با آرامش بیشتری در مسابقات حضور خواهند داشت و اگر آسیب جزئی باشد امکان برطرف کردن آن وجود دارد.

وی افزود: فدراسیون والیبال باید خیلی قبل‌تر از این بر موضوع استانداردسازی سالن‌ها توجه می‌کرد، چراکه کمترین چیزی که در کل کشورهای دنیا دیده می‌شود استانداردسازی سخت‌افزاری سالن‌های ورزشی است. اگر یک سالن از نظر کفپوش استاندارد باشد، بازیکنان مصدومیت و کمردرد کمتری تجربه می‌کنند. استانداردسازی اقدام مثبتی است و اگر بازیکن به دلیل استاندارد نبودن سالن آسیب ببیند، سرمایه‌گذاری باشگاه روی بازیکن بی‌نتیجه خواهد ماند.

سرمربی تیم پیکان تهران تصریح کرد: تاکنون سه چهار بار برنامه لیگ تغییر کرده که قبل از مسابقات، این تغییرات طبیعی است، اما امیدوارم از زمان شروع رقابت‌ها لیگ به صورت منظم برگزار شود. ناظران و داوران بهتر از گذشته عمل کنند و شرایطی فراهم شود تا تمام تیم‌ها به هر شهری که می‌روند با آرامش بازی کنند و قانون به نحو احسن رعایت شود.

کد خبر 607420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.