۹۰ دقیقه گفت‌وگوی صریح رئیس جمهور با مدیران ارشد رسانه‌های آمریکا

رئیس جمهور اسلامی ایران صبح پنجشنبه _سی و یکم شهریورماه_ به وقت محلی ۹۰ دقیقه گفت‌وگوی صریح و رودررو با مدیران ارشد رسانه‌های آمریکا داشت و با آرامش و حوصله به سوالات مختلف آنان پاسخ داد.

به گزارش ایمنا، مدیران ارشد رسانه‌هایی همچون ان بی سی، نیویورکر، گاردین، نیویورک تایمز، المانیتور و دیپلماتیک در این نشست حضور داشتند. این نشست در محل اقامت رئیس جمهور ایران برگزار شد و ۹۰ دقیقه طول کشید.

رئیس جمهور با حوصله و آرامش خاصی به همه سوالات و انتقادات پاسخ داد و هنگامی که یکی از مدیران رسانه‌ای آمریکا درخواست داشت سخنان رئیس جمهور در این نشست را برای اطلاع مقامات آمریکا منتشر کند؛ رئیس جمهور خطاب به وی گفت که با انتشار سخنانش مخالف نیست، اما عین سخنان او منتقل شود نه برداشت از سخنان وی و این برداشت نباید به رئیس جمهور نسبت داده شود.

در این نشست موضوعات مختلفی همچون مذاکرات ایران و ۴+۱، تضمین‌های آمریکا، مسائل پادمانی با آژانس بین المللی انرژی اتمی، مسائل حقوق بشری، حقوق زنان، ماجرای مرحوم مهسا امینی مطرح شد.

رئیس جمهور در این نشست، برخوردهای دوگانه آمریکا، مذاکره همراه با تحریم و استانداردهای دوگانه در رابطه با حقوق بشر را از شگفتی‌های رفتار غرب خواند.

یکی از مدیران ارشد رسانه‌های آمریکایی خواستار سفر روزنامه نگاران آمریکایی به ایران شد که رئیس جمهور در پاسخ گفت مانعی برای این سفرها وجود ندارد و با طی مراحل آن می‌توانند همچون صدها خبرنگار دیگر از اقصی نقاط عالم به ایران سفر کنند، اما در انعکاس اخبار باید صداقت داشته باشند.

یکی از رسانه‌ها درباره حضور نیافتن یکی از خبرنگاران نیویورک تایمز در نشست خبری روز پنجشنبه رئیس جمهور با خبرنگاران رسانه‌ها پرسید که یکی از مقامات ایرانی حاضر در نشست گفت دلیل این حضور نیافتن وی انتشار گزارشی کذب درباره رهبر معظم انقلاب ایران بود که اعتبار رسانه‌اش و خود را نیز زیر سوال برد و چنانچه اشتباه خود را بپذیرد، مانعی برای حضورش نخواهیم داشت.

منبع: ایرنا

کد خبر 607216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.