آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۳۰ شهریورماه؛ بدون فوتی و ۱۵ ابتلای جدید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.


سیدعلی درخشان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ چهارشنبه سی ام شهریورماه _ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۶ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.
وی با بیان اینکه از این تعداد ۸ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۵ نفر مثبت قطعی شد که
۱۱ نفر از مراجعه‌کنندگان در بخش سرپایی و چهار نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان بودند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون ۲٠ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۲ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.
درخشان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۱۸۶۵ نفر است.
وی ادامه داد: اکنون سه نفر از بیماران با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان است.
درخشان اظهار کرد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا، شهرستان‌های فارسان و کیار در وضعیت نارنجی و مابقی شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری در وضعیت زرد قرار دارند.

کد خبر 606996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.