در راستای بودجه محدود باشگاه حرکت می‌کنیم/از حضور در مسابقات غرب آسیا اطلاعی ندارم!

«اعتباری که برای تیم بسکتبال تصویب شد ما را تحت فشار گذاشته است و خود مدیرعامل باید راجع به این موضوع صحبت کند زیرا از بسیاری مسائل که در هیئت مدیره و کارخانه اتفاق می‌افتد، اطلاعی ندارم و نمی‌توانم قضاوت کنم.»

به گزارش خبرنگار ایمنا، تیم بسکتبال ذوب‌آهن فصل گذشته با هدایت فرزاد کوهیان، موفق شد مقام دوم لیگ برتر را با وجود برخی کمبودها به دست آورد و شانس حضور در رقابت‌های غرب آسیا را هم داشته باشد. این مربی برای فصل ۱۴۰۲_۱۴۰۱ لیگ برتر بسکتبال هم با ذوبی‌ها به توافق رسید و قرارداد خود را تمدید کرد که درحال‌حاضر زمان زیادی تا شروع مسابقات باقی نمانده، اما خبری از جذب یا تمدید قرارداد بازیکنان این تیم به گوش نمی‌رسد.

خبرنگار ایمنا در رابطه با آخرین شرایط تیم بسکتبال ذوب‌آهن پیش از آغاز فصل، گفت‌وگویی با این سرمربی داشته است که در ادامه می‌خوانید:

ابتدا در رابطه با شرایط تیم بسکتبال ذوب‌آهن برای فصل جدید رقابت‌ها بگویید. آیا از وضعیت تیم رضایت دارید؟

تمرینات تا حدودی بهتر شده است و بازیکنان به مرور زمان به هماهنگی می‌رسند، اما با چیزی که مدنظر کادر فنی است فاصله داریم. سعی می‌کنیم برای بازی اول به آمادگی نسبی برسیم تا حضور خوبی داشته باشیم.

فاصله زیادی تا شروع لیگ برتر بسکتبال باقی نمانده، اما باشگاه ذوب‌آهن هیچ خبری مبنی بر تمدید یا جذب بازیکنی در صفحه رسمی باشگاه قرار نداده است. راجع به این موضوع توضیح می‌دهید؟

با تعدادی از بازیکنان قرارداد بستیم، اما هنوز تیم کامل نشده است. چند نفر از بازیکنان سال گذشته را نتوانستیم جذب کنیم و سعی می‌کنیم در جهت بودجه محدود باشگاه حرکت کنیم.

فصل گذشته مقام دوم لیگ را با وجود یک سری کمبودها به دست آوردید و شانس حضور در مسابقات غرب آسیا را دارید، آیا باشگاه ذوب‌آهن برای این رقابت‌ها برنامه‌ای دارد؟

چیزی مبنی بر اینکه شرایط ما در رقابت‌های غرب آسیا چگونه است به ما اعلام نشده و نمی‌توانم پاسخ این پرسش را پاسخ دهم.

برای فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال، شیمیدر و سیرجان در مسابقات حضور ندارند و رقیب اصلی ذوب‌آهن، گرگان است که تیم خوبی تشکیل داده و در هفته نخست رقابت‌ها هم به مصاف این تیم می‌روید. راجع به آن برای ما توضیح دهید؟

به نظر می‌رسد گرگان تیم بسیار خوبی را در چندسال اخیر تشکیل داده است و امسال هم با آمادگی و تدارکات لازم وارد لیگ می‌شوند، اما تیم‌های دیگری هم هستند که خوب بسته شدند و بعد از شروع لیگ این موضوع مشخص می‌شود. چند تیم در سکوت خبری تیم خود را تشکیل دادند که با جذب بازیکن خارجی کامل می‌شوند، مطمئن باشید رقیب‌های سرسختی در لیگ خواهیم داشت.

فکر می‌کنید ذوب‌آهن می‌تواند با این تیم‌ها رقابت کند؟

بستگی دارد باشگاه چقدر از تیم خود حمایت کند.

امسال ذوب‌آهن می‌تواند در سالن ملت میزبان هواداران خود باشد، این موضوع چقدر روی تیم شما تأثیر دارد؟

یکی از دل‌خوشی‌های ما حضور هواداران است و به طور کلی همواره انرژی‌بخش بوده‌اند. سال گذشته با مشکلاتی که وجود داشت، زحمات زیادی کشیدند و به تهران آمدند و تیم خود را تشویق کردند و برای فصل جدید با میزبانی که در اصفهان داریم می‌توانند از نزدیک بازی‌ها را تماشا کنند و لذت ببرند و ما هم از حمایت آن‌ها بهره ببریم.

زمان زیادی به شروع مسابقات باقی نمانده و تیم ذوب‌آهن کامل نیست، آیا این موضوع باعث می‌شود که در چند هفته ابتدایی لیگ نتایج خوبی را به دست نیاورید؟

به نکته درستی اشاره کردید زیرا زمان کافی و همه بازیکنان را در اختیار نداشتیم تا آماده لیگ شویم. باشگاه تمام تلاش خود را می‌کند تا بهترین اتفاق برای تیم بسکتبال ذوب‌آهن رخ دهد، نکته‌ای که به آن اهمیت می‌دهم و نقطه قوت تیم حساب می‌شود، انگیزه، یکدلی و تعصب بازیکنان است که با حمایت باشگاه می‌توانیم نقاط ضعف را پوشش دهیم.

باشگاه ذوب‌آهن برخی تیم‌های باشگاه را منحل و دلیل آن را مشکلات مالی اعلام کرد، آیا این مشکلات در تیم بسکتبال هم وجود دارد؟

علیرضا احسانی، مدیرعامل باشگاه تلاش زیادی برای تیم انجام می‌دهد که این موضوع را با چشم دیدم و می‌دانم چقدر تحت فشار است و از تیم ما دفاع می‌کند، اما بودجه‌ای که برای تیم بسکتبال تصویب شد ما را تحت فشار گذاشته است و خود مدیرعامل باید راجع به این موضوع صحبت کند، زیرا از خیلی مسائل که در هیئت مدیره و کارخانه اتفاق می‌افتد اطلاعی ندارم و نمی‌توانم قضاوت کنم.

سال گذشته برای بیشتر شدن تعداد مسابقات لیگ برتر بسکتبال، فدراسیون مراحلی به آن اضافه کرد که برخی از مربیان و تیم‌ها با این موضوع موافق نبودند، آیا با برگزاری مسابقات به صورت دوره‌ای موافقید؟

لیگ امسال به شکل دوره‌ای برگزار می‌شود و همه تیم‌ها با یکدیگر بازی می‌کنند و بعد از آن جدول به سه قسمت چهار تیم اول، چهار تیم میانی و چهار تیم آخر تقسیم می‌شود که طی یک دوره با هم بازی می‌کنند. اولین تجربه برگزاری مسابقات به این شکل است و باید ببینیم خروجی آن در انتها نیاز به اصلاح دارد یا خیر. امیدوارم لیگ بسکتبال به یک جدول مشخص برسد در پایان جلسه‌ای که با سازمان لیگ داشتیم، اعلام کردند اگر در پایان لیگ اصلاحاتی نیاز باشد برای سال بعد انجام می‌شود.

کد خبر 606813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.