فعالیت ۱۵۰ موکب اوقاف در کشور عراق

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از فعال بودن ۱۵۰ موکب سازمان اوقاف در کشور عراق خبر داد.

به گزارش ایمنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در حاشیه بازدید از موکب سیدالشهدای اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با بیان اینکه سازمان اوقاف در ایران و در عراق بیش از ۳۴۰ موکب به منظور رفاه زائران برپا کرده است، اظهار کرد: این سازمان تعدادی موکب هم در مداخل کشور در آستانه ورود پاکستانی‌ها و افغانسانی‌ها در مرز میرجاوه و مرزهای دیگر و همچنین در شمال ایران در آستانه ورود زائران کشورهای خارجی برپا کرده است.

وی ادامه داد: مواکب اوقاف در خروجی‌های کشور در چهار مرز اصلی خسروی، مهران، شلمچه و چزابه و همچنین در دو مرز شمالی که اخیراً در اذربایجان غربی باز شده به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از فعال بودن ۱۵۰ موکب سازمان اوقاف در عراق خبر داد و افزود: این مواکب روزانه هزاران پرس غذا مهیا می‌کنند.محل اسکان دارند و مجموعه خدمات مورد نیاز زائران از جمله تأمین آب شرب و یخ و خدمات درمانی به گرمازدگان را ارائه می‌دهند.

خاموشی با بیان این که به دوستان جهادی اوقاف این موفقیت را به عنوان خادمان اهل بیت تبریک می‌گویم یادآور شد: پرچم اربعین سال به سال بلندتر می‌شود. نسل‌ها جایگزین می‌شوند و سابقه و تاریخچه این فعالیت‌ها باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: برآورد شده است امسال بیش از ۲۰ الی ۲۵ میلیون جمعیت در راهپیمایی اربعین شرکت می‌کنند. در سال‌های آتی ظرفیت این سرزمین توسعه پیدا کند و ما بتوانیم میزبان زوار بیشتری از ایران و سایر نقاط دنیا باشیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین تصریح کرد: جبهه نظام استکبار در مقابل جبهه حق از زمان یزید تا به امروز سال به سال عقب نشینی بیشتری می‌کند و در مقابل آن پیشروی معنادار نظام ولایت‌مدار و اهل بیتی را شاهد هستیم.

خاموشی اضافه کرد: به نظر می‌رسد که اتفاقات بزرگی در حال وقوع است. می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که ظهور امام زمان موقعی محقق خواهد شد که پرچم امام حسین جهان را گرفته باشد. چون حضرت خودش را از نوادگان و اولاد امام حسین معرفی می‌کند و به خونخواهی او می‌آید.

وی گفت: زمانی که داعش به تدبیر شوم نظام سلطه و سرویس‌های جاسوسی شکل گرفت باور نمی‌کردند که شعارهای بنی امیه را تکرار و ادعای مالکیت این سرزمین را کند. آنها می‌خواستند در سرزمینی که مهد اهل بیت است میدان‌داری سیاسی کنند.

خاموشی تاکید کرد: امروز مشاهده می‌کنیم اراده شهید حاج قاسم سلیمانی، مدافعان حرم و رهبر عزیز انقلاب و جبهه حق بر این بوده که این سرزمین را واگذار نکند. به نظر می‌رسد که ما آینده روشن‌تری از گذشته در پیشرو داریم. می‌فرماید: وَأَن لَّوِ اسْتَقَامُوا عَلَی الطَّرِیقَةِ لَأَسْقَیْنَاهُم مَّاءً غَدَقًا اگر در این طریق استقامت کنند شهد گوارای پیروزی را می‌چشند. این مسیر، مسیر روشنی است.

وی تصریح کرد: اینجا میلیون‌ها نفر زائر کنار هم هستند بدون اینکه کسی به کسی آسیب بزند بدون اینکه کسی باعث رنجش دیگری شود. آن مدینه فاضله‌ای که دشمنان ما در نظام ماتریالیسی ترسیم می‌کنند، محقق نخواهد شد. این مدینه فاضله در نظام ایثار و شهادت شکل می‌گیرد. در این نظام هر کس هر چه دارد در طبق اخلاص می‌گذارد تا به دیگران هدیه بدهد به امید اینکه به اباعبدالله که در اسلام و تسلیم سرلوحه بشریت است، بگوید: که می‌خواهم بر تو اقتدا کنم تا رنگی از تو بگیرم.

خاموشی در پایان گفت: آینده آبستن حوادث بزرگی است، این حضور بزرگ مقدمه ظهور است هر چه قدر معرف این مکتب و مُعرِف ظهور قوی‌تر شود و پرچمش بلندتر، ظهور نزدیک‌تر می‌شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 605522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.