بررسی ترکیب تیم ملی فوتبال برزیل برای حضور در جام جهانی قطر

سلسائو همیشه دارای مهاجمان با استعداد است. از پله گرفته تا ریوالدو و رونالدو؛ رنگ‌های زرد و سبز مترادف با فوتبال هجومی هستند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سلسائو همیشه دارای مهاجمان با استعداد است. از پله گرفته تا ریوالدو و رونالدو، رنگ‌های زرد و سبز مترادف با فوتبال هجومی هستند. تیم تیته به خودی خود ترسناک است، اما آقای سرمربی باید انتخاب‌های دشواری را انجام دهد تا بیشترین بهره را از آنها ببرد. همه می‌دانند که نیمار قرار است فیکس باشد. آیا آنتونی، رافینیا، وینیسیوس جونیور یا ترکیبی از این گزینه‌ها در کنار نیمار فیکس خواهند بود؟ همچنین کیفیت بالایی در دفاع و هافبک وجود دارد، که تیته باید طی دو ماه آینده نفرات خود را انتخاب کند و ۱۱ مرد مورد نظر خود را آماده کند.

در اینجا آخرین و جالب‌ترین نبردهای بازیکنان برزیل برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی و برای بازی در کنار نیمار را بررسی خواهیم کرد.

بررسی ترکیب تیم ملی فوتبال برزیل برای حضور در جام جهانی قطر

آلیسون مقابل ادرسون

تیته می‌تواند به آلیسون لیورپول یا ادرسون منچسترسیتی اطمینان داشته باشد، دو دروازه‌بان در اوج دوران خود قرار دارند و برای باشگاه‌های برتر بازی می‌کنند و تجربه بالایی دارند.

آنها در تابستان گذشته در کوپا آمریکا وظایف خود را تقسیم کردند. آلیسون بازی‌های مرحله گروهی را مقابل ونزوئلا و کلمبیا به میدان رفت و ادرسون چهار بازی دیگر را انجام داد، از جمله شکست یک بر صفر فینال مقابل آرژانتین که در آن، آن خل دی ماریا، ادرسون را با یک چیپ، مغلوب کرد. ورتون نیز یک شروع در این مسابقات داشت.

از آن زمان، تیته، آلیسون را برای نگهبانی از قفس توری سلسائو، به ادرسون ترجیح می‌دهد و از مرد لیورپول در هشت بازی استفاده کرده است. (اگرچه او به دلیل بیماری مجموعه‌ای از مسابقات مقدماتی بهار را از دست داد). فرم خوب، می‌تواند تا حدودی مهم باشد، اما این وظیفه آلیسون است که آمادگی بالایی داشته باشد.

بررسی ترکیب تیم ملی فوتبال برزیل برای حضور در جام جهانی قطر

تیاگو سیلوا، مارکینیوش، ادر میلیتائو

احتمالاً تیاگو سیلوا و مارکینیوس در بازی ابتدایی گروه G برزیل مقابل صربستان در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، به عنوان مدافع میانی به میدان خواهند رفت. اما ادر میلیتائو ۲۴ ساله ،  در لیست انتظار است و در صورتی که یکی از مدافعان مصدوم شود یا مسابقات را با فرم ضعیف شروع کند، آماده است تا به تیم کمک کند. در سطح باشگاهی، میلیتائو کمک کرد تا پس از ترک رئال مادرید توسط سرخیو راموس و رافائل واران، خط دفاعی لوس بلانکوس با مشکل مواجه نشود. او قهرمان لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا شد. میلیتائو در مراحل مقدماتی جام جهانی برزیل شرکت کرد، زمانی که تیته به سیلوا یا مارکینیوس استراحت داد. این یک ریسک عمدی برای آشنا کردن این مدافع میانی با سیستم سرمربی و هم‌تیمی‌هایش در سلسائو بود. همچنین شانس کمی وجود دارد که میلیتائو در پست دفاع راست به بازی گرفته شود، جایی که بازیکنان به‌نسبت ضعیف برای برزیل در حال حاضر حضور دارند. در هر صورت، او آماده است، اگر تیته به او نیاز داشته باشد، او آماده است.

بررسی ترکیب تیم ملی فوتبال برزیل برای حضور در جام جهانی قطر

دنی آلوز مقابل دانیلو

اینکه دنی آلوز در ۳۹ سالگی هنوز در لیست تیم برای حضور در جام جهانی حضور دارد، اکثر کارشناسان بیشتر از توانایی‌های او، در مورد خلأ برزیل در سمت راست دفاع آنها صحبت می‌کنند؛ این حقیقت است. تیته تنها یک مدافع راست را برای تیمش برای تعطیلات ملی در فیفادی ماه سپتامبر معرفی کرد. او، دانیلو ۳۱ ساله یوونتوس را انتخاب کرد، اما آلوز علی‌رغم دعوت نشدن، در ذهن تیته خواهد بود. آلوز که اکنون پس از بازگشت کوتاهش به بارسلونا، در پوماس و لیگ مکزیک حضور دارد، از ابتدای سال ۲۰۲۱ در شش بازی برای سلسائو بازی کرده است. او در ماه ژوئن در بازی‌های دوستانه مقابل کره جنوبی و ژاپن از ابتدا در ترکیب بود. با این حال، در لیست تیم ملی کشورش باقی می‌ماند، حتی اگر انتخاب اول نباشد.

بررسی ترکیب تیم ملی فوتبال برزیل برای حضور در جام جهانی قطر

فرد مقابل برونو گیمارش

کاسمیرو یکی از اولین نام‌هایی است که در لیست تیم برزیل به‌عنوان ستاره در خط میانی آن‌ها حضور دارد، در حالی که لوکاس پاکتا، خرید جدید وستهم، به دلیل تطبیق‌پذیری‌اش، نقشی محوری ایفا خواهد کرد. تیته می‌تواند تقریباً با هر سیستم و چینشی از پاکتا استفاده کند و مطمئن باشد که می‌تواند عملکرد خوبی ارائه دهد، این یک ویژگی ارزشمند است. اگر تیته از یک هافبک مرکزی سوم استفاده کند، فرد و برونو گیمارش محتمل‌ترین گزینه خواهند بود. فرد در اولدترافورد نمایش‌های خوبی دارد، تیته به او اعتماد دارد. او در فینال کوپا آمریکا به میدان رفت، هر چند سرمربی، او را بیرون کشید تا روبرتو فیرمینو در نیمه دوم قدرت هجومی را بیشتر کند. هافبک منچستریونایتد همچنان در طول مقدماتی جام جهانی برای حضور در برزیل انتخاب شد. این بازیکن ۲۹ ساله موقعیت خوبی برای حفظ جایگاه خود دارد، به خصوص اگر اریک تن هاخ در این مدت به او دقایقی برای بازی در منچستریونایتد بدهد.

با این اوصاف، گیمارش یکی از سریع‌ترین بازیکنان در حال رشد در اردوی سلسائو است، که ناگهان با درخشش‌هایش، خود را وارد لیست تیم ملی کرد. او در لیست برزیل برای کوپا آمریکا حضور نداشت، اما حالا یک مدعی برای ترکیب اصلی، است و یک پیشرفتی فوق‌العاده داشته است. برخی از افرادی که سلسائو را دنبال می‌کنند آرزو می‌کنند که تیته قدردان گیماراس باشد. آلن لیما، یکی از اعضای نشریه گل در کشور برزیل می‌گوید: «تیته فقط فرد را خیلی دوست دارد. داگلاس لوئیز، بازیکن استون ویلا، یکی از گزینه‌های نهایی تیته برای تیمش در کوپا آمریکا نیز، بخشی از این لیست است، و اگر کاسمیرو مصدوم شود، فابینیو در پست هافبک دفاعی می‌تواند جایگزین او شود.»

بررسی ترکیب تیم ملی فوتبال برزیل برای حضور در جام جهانی قطر

آنتونی در مقابل رافینیا مقابل وینیسیوس جونیور

منچستر یونایتد، بارسلونا، رئال مادرید؛ حضور بازیکنان در سه تا از بزرگترین باشگاه‌های جهان، عالی است. همه ۲۵ ساله یا جوان‌تر هستند و همه آنقدر خوب هستند که می‌توانند برای سایر کشورها، مهره‌ای ثابت باشند. لیما می‌گوید در حال حاضر انتظار می‌رود تیته وینیسیوس جونیور ستاره رئال مادرید را در موقعیت خود در جناح چپ انتخاب کند و رافینیا از بارسلونا را در سمت راست انتخاب کند و نیمار در کنار آنها در خط حمله حضور خواهد داشت. در آن چیدمان، آنتونی از منچستریونایتد، که یک وینگر راست است، به طور مستقیم با رافینیا برای این پست رقابت خواهد کرد. او دو ماه دیگر فرصت دارد تا خود را ثابت کند.

بررسی ترکیب تیم ملی فوتبال برزیل برای حضور در جام جهانی قطر

گابریل ژسوس در مقابل ریچارلیسون

این امکان وجود دارد که تیته به دلیل وجود وینگرهای فوق‌العاده در برزیل، پست مهاجم شماره ۹ را در نظر نگیرد، اما اگر سرمربی یک مهاجم مرکزی را برای هدایت خط انتخاب کند، گابریل ژسوس از آرسنال و ریچارلیسون از تاتنهام بهترین گزینه‌های او هستند. ژسوس در ترکیب تیته برای بازی‌های دوستانه اواخر این ماه حضور ندارد، اما زیاد به این موضوع توجه نکنید، زیرا سرمربی بازیکنان کم تجربه تر مانند پدرو، ماتئوس کونا و رودریگو را در اولویت قرار داد. لیما می‌گوید ژسوس احتمالاً به قطر خواهد رفت، و اگر فرم فوق‌العاده او در باشگاهش ادامه پیدا کند، می‌تواند برای یک جایگاه اصلی در ترکیب ۱۱ نفره، تلاش کند و شانس بالایی داشته باشد.

لیما می‌افزاید: «تیته از قبل، گابریل ژسوس را به خوبی می‌شناسد و رابطه نزدیکی با ادو گاسپار از آرسنال دارد، بنابراین دیگر نیازی نیست که ببینیم آیا او خوب بازی می‌کند یا خیر. این بازیکن ۲۵ ساله در این فصل در شش بازی لیگ برتر سه گل به ثمر رسانده و سه پاس گل داده است و در عین حال رویکرد بهتری نسبت به بسیاری از همتایان خود در سلسائو، داشته است.

در همین حال، ریچارلیسون، به طور منظم در کوپا آمریکا بازی کرد و از زمان پیوستن به تاتنهام در تابستان، خود را در این تیم تثبیت کرد. او که یک پرس‌کننده ماهر است، و می‌تواند برای برزیل حتی زمانی که مالکیت توپ را در اختیار ندارد، مفید باشد.

بررسی ترکیب تیم ملی فوتبال برزیل برای حضور در جام جهانی قطر

ترکیب احتمالی تیم ملی برزیل

دروازه‌بان: آلیسون

خط دفاع: الکس ساندرو، سیلوا، مارکینیوس، دانیلو

هافبک: فرد، کاسمیرو، پاکتا

حمله: وینیسیوس جونیور، نیمار، رافینیا

کد خبر 605313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.