بیمه برخی هنرمندان صنایع‌دستی مجدد برقرار شد

سرپرست اداره‌کل حمایت از تولید صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به تخصیص ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای بیمه هنرمندان صنایع‌دستی و راهنمایان گردشگری گفت: بیمه ۲,۷۲۴ هنرمند صنایع‌دستی که از ابتدای سال قطع شده بود، مجددا برقرار شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از میراث آریا، محمدحسین عسکرپور با اشاره به اهمیت بیمه هنرمندان صنایع‌دستی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری به علت عدم تأمین اعتبار مورد نیاز بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی، بیمه این افراد قطع شده و هنرمندان به صورت شخصی بیمه حق بیمه خود را پرداخت می‌کردند.

وی افزود: با تلاش‌های وزارت میراث فرهنگی مبلغ ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای بیمه هنرمندان صنایع‌دستی و راهنمایان گردشگری تخصیص یافت.

سرپرست اداره‌کل حمایت از تولید صنایع‌دستی یادآور شد: با پیگیری‌های وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در هیئت دولت و همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط جلسه‌ای در روز دوشنبه _چهاردهم شهریور_ با مدیرکل امور بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی در خصوص تمدید بیمه صنعتگران صنایع‌دستی برگزار و مقرر شد نسبت به تمدید بیمه صنعتگران صنایع‌دستی از سه ماهه دوم سال اقدام شود لذا صنعتگران برای تمدید بیمه تأمین اجتماعی نیازی به واریز حق بیمه آزاد در سه ماهه دوم سال را ندارند.

عسکرپور حمایت ادامه داد: با تخصیص این مبلغ بیمه ۲,۷۲۴ هنرمند صنایع‌دستی که از ابتدای سال قطع شده بود، مجدداً و از امروز برقرار شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره تعیین تکلیف مبالغی که هنرمندان صنایع‌دستی از ابتدای سال برای حق بیمه خود پرداخت کرده‌اند، نیز گفت: در این باره مذاکراتی را شروع کرده‌ایم و امیدوار هستیم به نتیجه برسد و خبر خوبی را در این باره به صنعتگران و هنرمندان به زودی اعلام خواهیم کرد.

کد خبر 604695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.