قاچاقچی عتیقه‌های ۳۰۰۰ ساله دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان ری با اشاره به دستگیری یک قاچاقچی و کشف ۱۵ قلم اشیای عتیقه گفت: قدمت این اشیاء به ۳۰۰۰ سال پیش می‌رسد.

به گزارش ایمنا، سرهنگ دوستعلی جلیلیان با اشاره به دو مورد از مهمترین پرونده‌های فرماندهی انتظامی شهرستان ری اظهار کرد: در تحقیقات پلیس مبنی بر حمل عتیقه با یک دستگاه خودرو پراید مشکی، رسیدگی به موضوع به صورت خاص در دستور کار مأموران کلانتری حرم حضرت عبدالعظیم (ع) قرار گرفت.

وی ادامه داد: روز گذشته مأموران کلانتری پس از گشت‌زنی‌های هدفمند، خودروی مذکور را در محدوده روستای "گلحصار" مشاهده کردند و متهم بلافاصله پس از دیدن مأموران پلیس از صحنه فرار کرد. در پی این اتفاق عملیات تعقیب و گریز آغاز شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ری گفت: پس از انجام تعقیب و گریز و اجرای طرح مهار خودرو، متهم متوقف و راننده دستگیر شد. طی بازدید از داخل خودرو یک گونی سفید حاوی ۱۵ قلم اشیای عتیقه با ۳,۰۰۰ سال قدمت کشف و متهم به همراه اقلام کشف شده برای تحقیقات بیشتر به کلانتری منتقل شد.

جلیلیان افزود: پس از حضور نمایندگان اداره میراث فرهنگی، پیشینه عتیقه‌های کشف شده تأیید شد و بعد از تکمیل تحقیقات ابتدایی، متهم در اختیار دادسرا قرار گرفت. تحقیقات برای کشف جزئیات پرونده همچنان ادامه دارد.

دستگیری سارق تحت تعقیب

وی با اشاره به دستگیری یکی از سارقان تحت تعقیب اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره دزدی از اماکن خصوصی پرونده به‌صورت خاص در دستور کار تیم‌های عملیات کلانتری ۱۷۲ حرم حضرت عبدالعظیم (ع) قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان ری ادامه داد: پس از بازبینی دوربین‌های مداربسته و استفاده از بانک اطلاعاتی مجرمان، هویت و مخفی‌گاه سارق در محدوده شهرری شناسایی شد و پس از انجام هماهنگی‌های قانونی متهم تحت تعقیب طی یک عملیات ضربتی دستگیر شد و به کلانتری انتقال یافت.

جلیلیان گفت: در تحقیقات تخصصی انجام شده سارق به جرم خود اعتراف کرد همچنین در این زمینه هشت مالباخته شناسایی و به کلانتری مذکور دعوت شدند. پس از دریافت شکایت و پایان بررسی‌ها و تشکیل پرونده، سارق به مراجع قضائی تحویل داده شد.

منبع: ایسنا

کد خبر 604667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.