درحال‌حاضر مرزها بسته است/۱۲۰هزار صندلی برای بازگشت زائران آماده شد

وزیر راه‌وشهرسازی گفت: برای سفر بازگشت زائران اربعین، صد هزار صندلی پروازی در نظر گرفته شده بود اما با همکاری طرف عراقی و شرکت‌های هواپیمایی، این ظرفیت را به ۱۲۰ هزار نفر رساندیم.

به گزارش ایمنا، رستم قاسمی اظهار کرد: با توجه به اینکه بخشی از زائران برای سفر زیارتی اربعین در سامانه سماح ثبت‌نام نکرده بودند و بدون گذرنامه از مرز عبور کردند، اطلاع دقیقی از حجم و زمان سفرهای برگشت نداریم، اما سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای تأمین ناوگان برگشت برنامه‌ریزی کرده است و از سوی دیگر، تعدادی از زوار هم با حمل و نقل هوایی به کشور برمی‌گردند.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌کنیم در زمان اوج بازگشت زائران مشکلاتی داشته باشیم، گفت: از آن منظر که عده‌ای در سال‌های گذشته بدون گذرنامه از مرز عبور کرده‌اند، امسال هم همان روش را به کار بردند و وارد عراق شدند و امیدواریم برای اوج بازگشت برنامه‌ریزی شود تا مردم کمتر دچار مشکل شوند.

وزیر راه و شهرسازی از برنامه‌ریزی برای سفر بازگشت صد هزار زائر خبر داد و گفت: به همین میزان صندلی پروازی در نظر گرفته شده است.

قاسمی درباره امکان افزایش ظرفیت صندلی‌های پروازی نیز گفت: با همکاری نیروهای مسلح این ظرفیت را به ۱۲۰ هزار نفر هم می‌رسانیم و این حداکثر توان ما در سفرهای هوایی اربعین است و بقیه زائران از طریق حمل و نقل جاده‌ای به کشور برمی‌گردند.

وی درباره بسته شدن مرزها و آخرین وضعیت اعزام اتوبوس‌ها، گفت: در حال حاضر مرزها بسته است، به ما دستور داده شده برای بازگرداندن زائران، اتوبوس‌ها به مرزها اعزام شوند، البته امکان بازگشایی مرزها وجود دارد، با وزیر کشور صحبت کردیم که به من اعلام کرد برای اعزام زائران فعلاً دست نگه دارید تا به شما اطلاع دهیم، بنابراین ممکن است مرزها هم باز شود.

منبع: صدا و سیما

کد خبر 604305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.