آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۱۲ شهریورماه؛ بدون فوتی و ۷ ابتلای جدید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

سیدعلی درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ شنبه دوازدهم شهریورماه _ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.
وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۱ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست هفت نفر مثبت قطعی شد که سه نفر از مراجعه‌کنندگان در بخش سرپایی و چهار نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان بودند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون ۳۶ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۲۵ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماری خود هستند.
درخشان ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان ۱۸۶۴ نفر است‌.
وی اضافه کرد: اکنون شش نفر از بیماران با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان است.
درخشان تصریح کرد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا، شهرستان سامان در وضعیت قرمز و شهرستان‌های بن، فارسان، کوهرنگ و کیار در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های اردل، بروجن، شهرکرد، لردگان و خانمیرزا در وضعیت زرد هستند.

کد خبر 602070

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.