بیش از هزار میلیارد برای افتتاح پروژه‌های شهری هزینه شده است

شهردار سمنان گفت: افتتاح پروژه‌های شهرداری گامی در راستای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان بوده و بالغ بر یک هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، سیدعلی مرتضی‌نژاد در ابتدای آئین رونمایی از طرح‌های شهری به تشریح پروژه‌های قابل افتتاح شهرداری پرداخت و اظهار کرد: فاز نخست جاده سیلو که ادامه کمربندی جنوب شهر است و بازگشایی ادامه بلوار جام جم به پروژه‌های مهم ترافیکی نقش ارزنده‌ای در تسهیل عبور و مرور شهروندان و بهبود ترافیک شهری داشته که سعی می‌شود فازهای بعدی این پروژه‌ها نیز پیگیری شود.

وی با اشاره به افتتاح ۵۰ پروژه شهرداری سمنان، افزود: اجرای بخشی از شبکه فاضلاب شهری، توسعه شبکه آب خام شهر، ساماندهی تصفیه خانه فاضلاب، بازپیرایی میادین، پیاده‌روها و اصلاح مهندسی معابر شهر، فاز اول توسعه مرکز تولیدات فضای سبز در پارک سوکان و احداث زمین چمن مصنوعی و زمین بازی کودکان در محله شترخان از پروژه‌های آماده افتتاح شهرداری سمنان هستند.

شهردار سمنان خاطرنشان کرد: آسفالت‌ریزی در سطح مناطق و خیابان‌های اصلی شهر با متراژ حدود ۵۰۰ هزار مترمربع، اجرای هفت کیلومتر فیبر نوری، اجرای کف‌سازی تکیه پهنه و پیاده روی مقابل امامزاده یحیی (ع)، اجرای کف‌سازی تکیه و محور عباسیه، مرمت بادگیر محلات، احداث باند شمالی بلوار قاضی طباطبایی، تکمیل و بهره برداری میدان وصال و احداث میدان در تقاطع بلوار شریف واقفی و باهنر از دیگر پروژه‌های آماده افتتاح شهرداری سمنان هستند.

مرتضی‌نژاد با اشاره به تکمیل فاز نهایی بوستان بلد، مرمت بوستان آبشار و تکمیل بوستان مهر در حوزه فضای سبز به عنوان پروژه‌های قابل بهره برداری، تاکید کرد: ایجاد و بهره برداری از سامانه "معراج" آرامستان وادی السلام، رونمایی از سامانه و اپلیکیشن جامع "سمنان من" و ایجاد سامانه تاکسی درون شهری از مهمترین پروژه‌های شهرداری سمنان در حوزه شهر هوشمند و الکترونیک محسوب می‌شود.

به گزارش ایمنا، آئین رونمایی از ۵۰ طرح شهرداری با اعتبار یک هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، استاندار سمنان و معاونان، فرماندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی و مدیران شهری برگزار شد.

کد خبر 601688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.