استخدام ۲۲ هزار پرستار در مراکز درمانی+جزئیات

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم امسال آزمون استخدامی برگزار شود، گفت: ۲۲ هزار پرستار تا پایان سال جاری در مراکز درمانی استخدام می‌شوند.

به گزارش ایمنا، پدرام پاک آئین اظهار کرد: پرستارانی که در دوران کرونا مجاهدت کردند و رهبر انقلاب نیز بر تقدیر از آنها تاکید داشتند، مشمول اولویت در استخدام قرار می‌گیرند.

وی افزود: هویت بخشی و تکریم عملی حرفه پرستاری با نهایی‌سازی تعرفه‌های خدمات پرستاری و ابلاغ ارزش نسبی و ضریب ریالی آن در سال ۱۴۰۱ در اجرای قانون «تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری مصوب تیر ۸۶ و حسب تاکید رهبر معظم انقلاب در آذرماه ۱۴۰۰ که مطابق آن سهم سازمان‌های بیمه‌گر پایه برای بسته خدمات و مراقبت‌های پرستاری در بخش بستری و بستری فوریت‌های پزشکی (اورژانس) ۹۰ درصد و در بخش سرپایی ۷۰ درصد تعیین شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: ۲۰ امتیاز ویژه به این پرستاران در آزمون استخدامی اختصاص می‌یابد و تلاش می‌کنیم امسال آزمون استخدامی برگزار شود.

براساس گزارش سازمان نظام پرستاری کشور، اکنون حدود ۲.۵ پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی داریم و این در حالی است که چهار پرستار به ازای هر یک هزار جمعیت و حدود ۶ پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی در ۲۴ ساعت باید وجود داشته باشد. ۷۰ درصد پست‌های سازمانی پرستاری خالی است و کمبود پرستار در مراکز درمانی بسیار مشهود است و این موضوع به سلامت مردم آسیب می‌زند.

محمد میرزابیگی رئیس سازمان نظام پرستاری کشور ۱۸ خردادماه در نامه‌ای به آیت‌الله رئیسی ضمن قدردانی از حمایت‌های رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهور از تلاش‌های بی‌شائبه و جانفشانانه پرستاران در دوران جولان کرونا در کشور به تشریح مشکلات و درخواست‌های سپیدپوشان نظام سلامت پرداخت و با اشاره به وعده‌های داده شده در دوران دو ساله و ۱۰۰ روزه شیوع کرونا به پرستاران و وضعیت بغرنج استخدامی و رفاهی آنان، خواستار رسیدگی فوری به مشکلات این قشر و جامه عمل پوشاندن قول‌ها و وعده‌ها شد.

منبع: ایرنا

کد خبر 597581

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.