آمریکا: همچنان در حال بررسی پاسخ ایران هستیم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن همچنان در حال بررسی پاسخ ایران است و با شرکای اروپایی خود در این زمینه رایزنی خواهد کرد.

به گزارش ایمنا، به نقل از الجزیره، ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: همچنان مشغول ارزیابی پاسخ ایران هستیم و با شرکای اروپایی خود در این زمینه مشورت خواهیم کرد.

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از این با تأیید دریافت پاسخ ایران به پیشنهاد اروپا در مذاکرات رفع تحریم‌ها، از بررسی این پاسخ توسط اروپا و سایر طرف‌های برجام خبر داده بود.

سخنگوی «جوزف بورل» با اشاره به پاسخ ایران به پیشنهادات اتحادیه اروپا درباره مذاکرات رفع تحریم‌ها گفت: ما در حال بررسی آن (پاسخ ایران) و مشورت با سایر طرف‌های برجام و آمریکا در مسیر پیش رو هستیم.

این در حالی است که «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین روز چهارشنبه در پیامی توییتری به موضع گیری درباره نتیجه نهائی مذاکرات برچیدن تحریم‌های ضد ایرانی پرداخت.

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین در این خصوص نوشت: قبلاً دلایلی برای خوش بینی وجود داشت؛ اما در موقعیت‌های قبلی، انتظارات برآورده نشد. این بار بیشتر از همیشه شانس داریم از خط پایان در مذاکرات وین عبور کنیم.

وی در این خصوص اضافه کرد: نتیجه نهایی به نحوه واکنش آمریکا به پیشنهادات معقول ایران بستگی دارد.

منبع: مهر

کد خبر 597484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.