دور دوم سفرهای استانی با رویکرد «نظارت بر اجرای مصوبات» انجام می‌شود

معاون اجرایی رییس‌جمهور گفت: اولویت دور دوم سفرهای استانی رییس‌جمهوری نظارت بر اجرای مصوبات و سپس مصوبات جدید است.

به گزارش ایمنا، سیدصولت مرتضوی ظهر امروز _چهارشنبه، بیست‌وششم مردادماه_ در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار کرد: در یک بازه زمانی کمتر از یک‌سال رئیس‌جمهور ٣١ سفر استانی و هفت سفر موضوعی به داخل کشور داشت که در مجموع بیش از ٩٠٠ مصوبه در برداشته است که حدود ۵۰۰۲ طرح عمرانی که به طور عمده نیمه‌تمام هستند را در بر می‌گیرد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور افزود: در حوزه تأمین منابع عمومی در ١٧ سفر اول، تقریباً تمام تعهدات محقق شده است.

مرتضوی درباره دور دوم سفرها تاکید کرد: تیمی مشخص شده و میزان اجرای مصوبات سفرهای استانی را ارزیابی خواهد کرد، در دور جدید سفرهای استانی علاوه بر نظارت، مصوبات جدید هم خواهیم داشت.

وی گفت: با رویکرد اجرای مصوبات، نظارت میدانی و رفع مشکلات، پس از یک تنفس، دور دوم سفرها برنامه‌ریزی خواهد شد.

مرتضوی با اشاره به اینکه در سفرهای استانی دور دوم به صورت تلفیقی هم مصوبه خواهیم داشت و هم نظارت بر اجرای مصوبات قبل صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: اجرای مصوبات مدام در حال پایش است و گزارش آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور درباره ۱۴ سفری که از فروردین به بعد انجام شده است، تصریح کرد: دولت برای تأمین منابع جاری تلاش‌های بسیاری انجام داد تا بدهی‌های گذشته جبران شود، اما در این ماه حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان از محل منابع عمومی تزریق شده است و تا پایان ماه تزریق دیگری انجام خواهد شد. در نهایت بیش از تعهدات خود از محل منابع عمومی منابع تزریق کرده‌ایم.

وی ادامه داد: بیش از صددرصد مصوبات سفرهای استانی طبق پیش‌بینی‌ها در سال ۱۴۰۰ عملیاتی شده است؛ درحالی‌که بازه زمانی در نظر گرفته شده برای اجرای این مصوبات چهار ساله است.

کد خبر 597300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.