ارائه تسهیلات برای خرید اثاثیه منزل و لوازم خانگی

معاون کسب و کار، تجارت و خدمات وزارت صمت از ایجاد سایت (سامانه‌ای) از سوی وزارت صمت در حوزه خرید شفاف و تامین تسهیلات به صورت زنجیره‌ای برای خرید کالا خبر داد و تاکید کرد وزارت صمت ناظر بر فرآیند زنجیره تولید تا توزیع و عرضه به مشتریان خواهد بود.

به گزارش ایمنا، علیرضا شاه میرزایی در حاشیه «رویداد روایت برنامه تحولی صنعت خودرو» از برگزاری نمایشگاه خدمات کسب و کار ایران برای اولین بار از ابتدای شهریور ماه خبر داد و اظهار کرد: از یکم شهریور ماه لغایت چهارم شهریور در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران در یازده سالن برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه شرکت‌های متعدد ارائه دهنده خدمات کسب‌وکار حضور خواهند داشت. رونمایی از پلتفرم خدمات کسب‌وکار، ارائه خدمات حقوقی در حوزه کسب‌وکار و همچنین خدمات روانشناسی در این حوزه، مدیریت زنجیره تأمین و.... از جمله خدماتی هستند که توسط شرکت‌های کسب و کار خصوصی راه‌اندازی شده و در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه تاکنون پنج بانک و تعداد زیادی از تولیدکنندگان به این طرح پیوسته‌اند؛ گفت: در مرحله نخست باید ثبت‌نام از سوی متقاضیان انجام شود تا اسامی به بانک‌ها ارجاع داده شود.

معاون کسب و کار، تجارت و خدمات وزارت صمت از ایجاد سایتی از سوی وزارت صمت خبر داد و خاطرنشان کرد: این سایت مجموعه‌هایی که در حوزه خرید شفاف و تأمین تسهیلات به صورت زنجیره‌ای برای خرید کالا اقدام می‌کنند را معرفی می‌کند. این سایت با نام «توان خرید» فعال خواهد بود، البته این سامانه همان سامانه «خرید شفاف» است که تاکنون فعالیت داشته است.

شاه میرزایی تصریح کرد: با حذف واسطه‌ها، ارائه کد رهگیری و شناسه کالا و همچنین اسناد فروش در سامانه خرید شفاف و کنترل قیمت و اصالت کالا، حال با توجه به اینکه تسهیلات خرید نیز به آن افزوده شده است، به "توان خرید" تغییر نام یافته و مصرف‌کنندگان می‌توانند از طریق تسهیلات دریافتی به این طرح بپیوندند.

وی خاطرنشان کرد: تأمین مالی برای ۲۰۰ هزار خانوار انجام شده و به‌تدریج به هر میزان که منابع مالی توسط بانک‌ها افزایش یابد، گروه‌های هدف نیز اضافه خواهند شد.

معاون کسب و کار، تجارت و خدمات وزارت صمت ادامه داد: وزارت صمت بر کل زنجیره از تولید تا توزیع و عرضه به مشتریان، نظارت خواهد داشت اما هیچ دخالتی ندارد. نظارت بر اصالت کالا، قیمت‌ها، کاهش قیمت به سبب تأمین عمده، دارا بودن کدشناسه و کد رهگیری کالاها بر عهده وزارت صمت خواهد بود. این طرح در آینده با همکاری وزارتخانه‌های مربوطه در حوزه خودرو و مسکن نیز اجرایی می‌شود.

در خاتمه این برنامه، از پوستر طرح توان خرید (تسهیلات خرید لوازم خانگی و اثاث منزل) رونمایی شد.

منبع: ایسنا

کد خبر 597262

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.