آمار کرونا چهارمحال و بختیاری ۲۴ مردادماه؛ بدون فوتی و ۱۰۶ ابتلای جدید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد، آمار فوتی و مبتلایان به کرونا را تشریح کرد.

سیدعلی درخشان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آمار ابتلای کرونا در استان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ دوشنبه بیست و چهارم مردادماه _ اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۲ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشتند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۲۸ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱۰۶ نفر مثبت قطعی شد که ۹۱ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۱۵ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید _۱۹ در مراکز بیمارستانی استان بودند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گفت: اکنون ۱۱۷ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۸۹ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تأیید بیماریشان هستند.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری کووید _۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان ۱۸۵۷ نفر است.

درخشان تصریح کرد: اکنون ۱۳ نفر از بیماران با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان است.

وی ادامه داد: اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا، شهرستان‌های شهرکرد، اردل، فارسان، بن، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت قرمز و شهرستان‌های بروجن، سامان، کیار و لردگان در وضعیت نارنجی هستند.

کد خبر 596729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.