بازداشت یکی از مدیران حقوقی شهرداری تهران

شهردار پایتخت از بازداشت یکی از مدیران حقوقی شهرداری تهران خبر داد و گفت: این امر توسط مجموعه‌های داخلی شهرداری انجام شده و صیانتی است.

به گزارش ایمنا، علیرضا زاکانی یک‌شنبه شب_ بیست‌وسوم مردادماه_ در حاشیه مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: این اتفاق توسط مجموعه‌های داخل شهرداری انجام شده و یک امر صیانتی است و تا ابعاد آن روشن نشود، قابل توضیح بیشتر نیست.

وی ادامه داد: یک سال و ۱۲ روز است که خادمی مردم تهران را انجام می‌دهیم و در این مدت توانسته‌ایم در محاکم ۱۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از حقوق را به نفع شهرداری صیانت کنیم و همچنین بیش از ۷,۵۰۰ میلیارد تومان امکان را پس بگیریم.

شهردار پایتخت افزود: مواجهه با فساد را وظیفه خود می‌دانیم و این کار را به صورتی انجام می‌دهیم که استیفای حقوق مردم به صورت عملی صورت گیرد. شرایطی که درباره یکی از مدیران شهری اتفاق افتاده در مسیر رسیدگی است و در صورت روشن شدن ابعاد آن به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

نامه وزیر کشور برای تأمین ۶۳۰ واگن مترو

زاکانی در خصوص اضافه کردن واگن‌ها و بهبود شرایط مترو تهران گفت: امروز وزیر کشور در نامه‌ای به آقای میرکاظمی بحث تأمین ۶۳۰ واگن برای متروی تهران را مطرح کرد و مسیر این کار در دولت هموار و مصوبات آن گرفته شده است. این فعالیتی که سال‌ها توسط دولت قبل راکد مانده بود، امروز توسط این دولت عملیاتی شد.

وی با بیان اینکه علاوه بر این تأمین ۴۲۰ دستگاه واگن داخلی نیز در حال پیگیری است، افزود: برای ۱۱۳ دستگاه وارد قرارداد شدیم که برای آن دولت ۷۷ میلیون یورو مصوب کرده و مقدمه این کار فراهم است و الباقی را تا ۴۲۰ دستگاه ناظر به تولید داخل حرکت می‌کنیم؛ در واقع مسیر تولید واگن و اضافه کردن آن به مترو فراهم شده و این واگن‌ها برای سالیان بعد به ناوگان اضافه می‌شود.

ماده ۱۷ ناظر به کمیسیون ماده پنج است که شهرداری تنها تصمیم گیرنده آن نیست

زاکانی در خصوص ماده ۱۷ و برداشت شهر فروشی از آن گفت: ماده ۱۷ ناظر به تغییر کاربری و کمیسیون ماده پنج است که تغییر کاربری در طرح تفصیلی بررسی می‌شود؛ مسئولیت کمیسیون ماده پنج در سراسر کشور با استانداران استان‌ها است؛ غیر از تهران که مسئولیتش با شهردار است، اما معاونان چند وزارت‌خانه در این کمیسیون حضور دارند و در آن کمیسیون به صورت جمعی تصمیم می‌گیریم و شهرداری به تنهایی تصمیم گیر نیست؛ ضمن اینکه طرح تفصیلی برای سال آینده باید مورد بازنگری قرار بگیرد و باید با یک نگاه دقیق در مورد نیاز شهر این تغییرات را اعمال کنیم و در واقع شهر فروشی در این مساله معنایی ندارد.

شهردار تهران در مورد اقدامات شهرداری برای اربعین نیز گفت: به عنوان بخشی از کاری که هر سال شهرداری دنبال می‌کند با یک گستردگی بیشتر در خصوص خدمت به زوار امام حسین (ع) در اربعین انجام وظیفه می‌کنیم. بخشی از این اقدامات در مرزهای ما با عراق، بخشی ناظر به ترابری داخل عراق و قسمت‌هایی نیز درباره خدمت‌گزاری در موکب‌ها، سلامت و ارائه خدمت به زوار و موضوع صیانت است و در واقع بسته‌ای از خدمت ارائه می‌کنیم. در ستاد عالی که در وزارت کشور تشکیل شده نیز به عنوان یک بخش فعال خدمت‌گزاری می‌کنیم.

منبع: ایرنا

کد خبر 596486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.