تلاش برای ایجاد حس تعلق در شهروندان و هویت‌بخشی به اهواز

شهردار اهواز با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری اهواز گفت: یکی از کارهایی که باید در اهواز صورت گیرد، تلاش برای ایجاد حس تعلق در شهروندان و هویت‌بخشی به اهواز است، بدین صورت که فارغ از هر رنگ و قومی، مردم خود را اهوازی بدانند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، رضا امینی امروز یکشنبه_ بیست‌وسوم مردادماه_ در دیدار با نمایندگان تشکل‌های فعال در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری به مناسبت روز ملی تشکل‌های مردم نهاد و مشارکت‌های اجتماعی، اظهار کرد: فرهنگ‌سازی و آموزش شهروندی از جمله مهم‌ترین مسائلی است که می‌تواند مشکلات شهر اهواز را رفع کند، در این زمینه برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات مناسبی صورت گرفته است که در آینده شاهد اجرای آنها خواهیم بود.

وی افزود: یکی از کارهایی که باید در اهواز صورت گیرد، تلاش برای ایجاد حس تعلق در شهروندان و هویت‌بخشی به اهواز است، بدین صورت که فارغ از هر رنگ و قومی مردم خود را اهوازی بدانند.

شهردار اهواز ادامه داد: ظرفیت‌های متنوعی در اهواز وجود دارد که می‌توان از آنها بهره‌مند شد، اما تنوع اقوام و زمینه‌های موجود در آن بزرگ‌ترین سرمایه‌هایی هستند که می‌توان از این دو مورد برای توسعه شهری و فرهنگی استفاده کرد، اهواز از لحاظ جمعیتی هشتمین کلان‌شهر و از لحاظ وسعت سومین کلان‌شهر کشور است، به همین دلیل ذخیره ملکی شهرداری اهواز در حد مطلوبی است، با این حال نباید نسبت به خام فروشی اقدام کرد بلکه باید از طریق مشارکت بخش خصوصی برای املاکی که این قابلیت را دارند ارزش افزوده ایجاد کرد.

وی با اشاره به تلاش برای توسعه متوازن شهری تصریح کرد: صنایع مختلفی پیرامون شهر اهواز قرار گرفته‌اند و با توجه به توسعه فیزیکی شهر و اینکه صنایع در گذشته احداث شده‌اند، اکنون در محیط جغرافیایی شهر قرار دارند و امکان جابه‌جایی آنها وجود ندارد و این امر سبب توسعه نامتوازن جغرافیای شهر شده است.

امینی تصریح کرد: از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و گردشگری کارون یک ظرفیت عظیم در اهواز است که اگر توسعه یابد نه تنها در اهواز بلکه استان خوزستان به لحاظ اقتصادی و اشتغال‌زایی در زمینه گردشگری و تفریحی تأثیر بسزایی خواهد داشت.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه کارون اضافه کرد: برای باز زنده‌سازی کارون طرحی از دوران استاندار سابق خوزستان ارائه شده است که هنوز این طرح به شهرداری ارائه نشده و در حال طی مراحل پایانی خود است و به محض دریافت این طرح، شهرداری اقدامات لازم را با توجه به بودجه‌ای که برای آن اختصاص داده است، آغاز خواهد کرد.

کد خبر 596426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.