۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۶
شهردار شیراز استعفا کرد

فرماندار شهرستان شیراز گفت: ۱۳ عضو شورای اسلامی شهر شیراز با استعفای احسان اصنافی شهردار شیراز موافقت کردند.

به گزارش ایمنا، لطف الله شیبانی اظهار کرد: عصر امروز شنبه بیست‌ودوم مرداد ۱۴۰۱ نشست فوق‌العاده شورای اسلامی شهر شیراز با حضور ۱۳ عضو و با دستور کار استیضاح شهردار شیراز آغاز شد.

وی ادامه داد: در ابتدای این جلسه احسان اصنافی شهردار شیراز حاضر و استعفا خود را تقدیم هیئت رئیسه شورا کرد و این درخواست اعلام وصول شد و شورا در ادامه درباره این موضوع تصمیم گیری و با رأی ۱۳ نفر موضوع استیضاح از دستور کار شورا خارج شد.

فرماندار شیراز خاطرنشان کرد: در ادامه این جلسه با رأی مثبت ۱۳ عضو شورای اسلامی شهر شیراز با استعفا اصنافی شهردار شیراز موافقت شد.

وی که قانونا به عنوان ناظر در این جلسه حاضر بود، تاکید کرد: در این جلسه همچنین با رأی ۱۳ عضو شورا سعید مصفا به عنوان سرپرست شهرداری شیراز انتخاب شد.

این جلسه غیرعلنی، بدون حضور خبرنگاران و با حضور ۱۳ عضو شورا، شهردار و فرماندار شیراز برگزار شد. کمتر از یک‌سال قبل، سید احسان اصنافی عضو ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز با تصمیم این شورا به عنوان شهردار این کلانشهر انتخاب شد.

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز سوم شهریورماه ۱۴۰۰، سید احسان اصنافی را با هشت رأی از ۱۳ رأی به عنوان شهردار شیراز انتخاب کردند.

شورای اسلامی شهر شیراز از ۲۲ گزینه برای تصدی پست شهرداری شیراز برنامه عملیاتی خواست و درنهایت، اصنافی به عنوان شهردار این کلانشهر انتخاب شد.

اصنافی متولد شیراز و دانش آموخته مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشگاه شیراز است. وی سابقه حضور در هیئت رئیسه چهارمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز را در کارنامه دارد و در دوره ششم نیز نایب رئیس شورای این شهر شد.

منبع: ایرنا

کد خبر 596122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.